تمامی زنان سرپرست خانوار توان شاغل شدن ندارند

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: در حال بررسی کل پروسه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از ابتدا تا اکنون هستیم و تجربه نشان داده است که همه زنان سرپرست خانوار توان شاغل شدن ندارند،

سوسن باستانی معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بیان کرد: کارشناسان معاونت امور زنان و خانواده یک طرح اولیه درباره توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تهیه کرده‌اند ولی برای نهایی کردن طرح از استان‌ها خواسته‌ایم که نظر خود را درباره منطقه‌ای یا ملی اجرایی کردن آن اعلام کنند.

وی افزود: در حال بررسی کل پروسه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از ابتدا تا اکنون هستیم و تجربه نشان داده است که همه زنان سرپرست خانوار توان شاغل شدن ندارند، بنابراین باید نحوه نظارت بر کلیه زنان سرپرست خانوار مشخص شود.

 باستانی گفت: انتقاداتی مطرح می‌شود که چرا ستاد ملی زن و خانواده را برگزار نکرده‌ایم این در حالی است که در دو سال اخیر، به شدت درگیر این ستاد بودیم. متاسفانه هیچ‌کدام از مصوبات این ستاد با امضای رییس جمهور وقت یا معاون اول به دستگاه‌ها ابلاغ و تامین اعتبار نشده بود.معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مشکلات ما در حوزه پژوهش این بود که اقدامات انجام شده در دوره قبل در سامانه عطف ثبت نشده است. بدین منظور اقداماتی انجام دادیم و مردادماه سال جاری توانستیم فراخوانی اعلام کنیم که در نهایت ۴ طرح تصویب نهایی شد.