تشریح چگونگی دریافت خسارت مهدهای کودک به علت کرونا

رئیس سازمان بهزیستی در تشریح چگونگی دریافت خسارت از سوی مهدهای کودک به علت تعطیلی ایام کرونایی گفت: این مهدها می توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی بابت حفظ اشتغال هر یک از پرسنل خود را به مراجع ذیصلاح ارائه دهند و علاوه برآن طبق اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهوری از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی نیز بهره مند خواهند شد.

به گزارش زنان خبر،وحید قبادی دانا روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: مهدهای کودک غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور جهت قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفند ماه تعطیل هستند و با رایزنی های انجام شده با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه کارگروه بررسی مشاغل آسیب دیده از کرونا، مهدهای کودک غیردولتی به عنوان کسب و کارهای واجد شرایط تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: مهدهای کودک تحت شمول رسته مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی قرار گرفته اند و بر این اساس آنان می توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی را بابت هر یک از هر پرسنلی که اشتغال آنها را حفظ کرده اند به مراجع ذیصلاح ارائه دهند و همچنین طبق اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهوری از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی نیز بهره مند می شوند.

قبادی دانا گفت: متقاضیان بهره‌مندی از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی می توانند درخواست خود را به سازمان بهزیستی ارائه کنند و در صورت تائید به وسیله سازمان، موارد به بانک مرکزی اعلام می شود.

بیمه بیکاری برای پرسنل مهدهایی که شغلشان را از دست دادند

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: همچنین پرسنل شاغل در مهدهای کودکی که نتوانستند شغل خود را حفظ کنند و همچنان در مهدکودک، شاغل باقی بمانند می توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری در ایام تعطیلی به دلیل شیوع کرونا با لحاظ شرایط لازم پس از ثبت نام در سامانه مربوطه بهره مند شوند  و با مذاکراتی که توسط سازمان بهزیستی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در معاونت روابط کار صورت گرفته این امر برای آنان تسهیل خواهد شد.

قبادی دانا افزود: همچنین در پویش همدلی مومنانه بیش از هزار و ۳۰۰ مالک مکان های استیجاری مهدهای کودک غیردولتی اجاره بهای خود را مورد بخشودگی قرار دادند؛ علاوه بر این سازمان بهزیستی اجاره بهای تمام املاکی که در موضوع ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت به صورت استیجاری در اختیار مهدهای کودک یا سایر مجموعه ههای تحت پوشش قرار داده است برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت، تحت بخشودگی کامل قرار داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط به وجود آمده  تمام تلاش بهزیستی بر این بوده است که مهدهای کودکی که تحت نظارت سازمان بهزیستی به فعالیت می پردازند کمترین ضرر را از تعطیلی که  به اجبار با توجه به شرایط شیوع کرونا برای قطع زنجیره انتقال متحمل شدند، داشته باشند.

انتهای متن/*