تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری ری در ایام تعطیلات نوروز

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری گفت: تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری ری به دلیل شیوع ویروس کرونا و توجه به رعایت نکات بهداشتی مورد تاکید قرار دارد.

امیر مصیب رحیم زاده در گفت و گو با خبرنگار زنان خبر اظهار داشت: نظارت ها تا پایان نوروز برای حفظ سلامت و امنیت جسمی و روانی افراد تداوم خواهد داشت و با تاسسیاتی که فعالیت غیر مجاز داشته باشند برخورد می شود.

وی افزود: تورهای گردشگری، برنامه های نوروزی، برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و جشنواره در ایام نوروز به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری خاطر نشان کرد: مردم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از مسافرت رفتن اجتناب کنند و برنامه سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

وی یادآور شد: تمامی اماکن گردشگری و تاریخی پس از گذشتن از بحران ویروس کرونا برای بازدید و پذیرایی از گردشگران و افراد علاقمند آماده است.

رحیم زاده گفت: مردم از سفرهای غیر ضروری و خروج از منزل پرهیز کنند تا مسوولان حوزه بهداشت و جامعه به آرامی از این بحران عبور نمایند.

به گزارش زنان خبر، شهرستان ری به لحاظ موقعیت جغرافیایی در ناحیه دشت قرار گرفته و کوه بی بی شهربانو و آراد به عنوان مظهر استواری و تپه چشمه علی یکی از قدیمی ترین آثار باستانی شهرری به عنوان شاخص در علم باستان شناسی در زمینه گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وجود ۱۹۸ اثر باستانی بیانگر میراث با ارزش فرهنگی این شهرستان است از جمله برج و باروی ری شهر باستانی مامورین، برج طغرل، آتشکده تپه میل، قلعه دیر و … وجود ۳۲ بقه متبرکه از جمله حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) (سالانه بالغ بر ۱۱ میلیون زائر دارد) وامامزادگان مجاور و مقابر عالمان و مشاهیر دین علم ادب همچون محمد بن زکریای رازی، شیخ صدوق، شیخ ابوالفتح رازی و شیخ کلینی که نشان از جایگاه والای تاریخی ری دارد.

 

انتهای متن/*