تسلط ارتش سوریه بر ۶ منطقه دیگر در شمال فرودگاه «ابوالظهور»

ارتش سوریه و متحدین آن موفق شدند در جنوب شرق ادلب سه شهرک و سه ارتفاع را از اشغال تروریست‌های موسوم به جبههالنصره خارج کنند.

به گزارش زنان خبر، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت شامگاه پنجشنبه دامنه عملیات خود در ریف جنوب شرق استان ادلب (شمال سوریه) را گسترش دادند.

گروه اطلاع رسانی الاعلام الحربی گزارش داد که نیروهای مقاومت در شمال فرودگاه نظامی «ابوالظهور» موفق شدند در برابر تروریستهای جبهه النصره پیشروی داشته باشند و خود را به شهرک راهبردی «سراقب» نزدیک کنند؛ شهرکی که یکی از مهمترین مقرهای جبهه النصره در شرق ادلب به شمار می‌رود.

یک منبع نظامی خبر داد که در جریان عملیات ارتش سوریه شهرکهای «الوسیطه، ام الکرامل و الواسطه» و ارتفاعات  «تل فخار، تل جینه و تل حسین» آزاد شده است.

در محور مقابل نیز یگانهای ارتش سوریه مستقر در جنوب استان حلب با آزادسازی شهرک «عطشانه غربیه» با همرزمان خود که در عمق ادلب در حال عملیات بودند، به اصطلاح دست دادند.

ارتش سوریه در جریان تحرکات دو روز گذشته خود، از منطقه غربی فرودگاه ابوالظهور به سمت شمال غرب آن یعنی شهرک سراقب عملیات خود را ادامه داد و ظرف مدتی کوتاه، ۱۸ شهرک و منطقه را از تروریست‌های النصره بازپس گرفت و خود را به «تل سلطان» و «مغاره میرزا» در جاده «ابوالظهور-معره النعمان» رساند.

مناطقی که طی عملیات گسترده ارتش سوریه در دو روز گذشته آزاد شد، عبارتست از: «المشیرفه، الطویحینه، الحسینیه، التویم، تل الوقود، تل السلطان، البراغیتی، جدیده، ذهبیه، تل خطره، پدافند هوایی، طویل الحلیب، سکریه، صالحیه، مسعده، جبل طویل، خفیه و قلعه میرزا».

ارتش سوریه در جنوب حلب که در شمال فرودگاه ابوالظهور قرار دارد، روستاهای «الملاحمه و عطشانه شرقیه» را از تروریست‌ها پس گرفت.

آزادسازی این مناطق، حلقه امنیتی گسترده ای را در اطراف این فرودگاه ایجاد کرد و ارتش سوریه این امکان را خواهد داشت که از این منطقه به عنوان پایگاهی برای پشتیبانی از خطوط تماس استفاده کند.

تحرکات اخیر ارتش سوریه در منطقه ای که بین راه آهن و جاده بین المللی دمشق-حلب واقع شده است، سبب شده که نیروهای سوری بیش از پیش به شهرک‌های مرکزی استان ادلب نزدیک شوند و ترکیه نیز در تلاش است که با ایجاد مقرهایی برای ارتش خود در این منطقه، مانع از اجرای چنین کاری شود.
راه دانا

انتهای متن/*