زنان خبر - http://zanankhabar.ir

تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا ۲۱ بهمن ۹۸

به گزارش زنان خبر [1]، در این گزارش به تحلیل و پیش‌بینی قیمت طلا در ۲۱ بهمن ۹۸ پرداخته ایم که به شرح ذیل است.

به نقل از رویترز، در پی تشدید نگرانی ها درباره تبعات گسترش ویروس کرونا بر رشد اقتصادی جهان، قیمت طلا با افزایش همراه شده است. این در شرایطی است که انتشار اخبار مثبت اقتصادی در آمریکا نتوانسته است مانع چندانی برای رشد قیمت جهانی طلا شود.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به بیش از ۱۵۷۲ دلار رسیده است.

یک تیم متخصص از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به پکن سفر کرده است تا به تحقیقات چین درباره گسترش ویروس کرونا کمک کند. این در شرایطی است که تلفات ناشی از ویروس کرونا در چین به بیش از ۹۰۰ نفر رسیده است. این آمار از تعداد تلفات ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ به مراتب بیشتر شده است.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز در پی افزایش تلفات ویروس کرونا با کاهش روبرو شده است.

پس از انتشار آمارهای مثبت اشتغال در آمریکا شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین المللی به بالاترین سطح خود در ۴ ماه اخیر رسیده است.

فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اقتصاد این کشور طی سال گذشته به کاهش رشد اقتصادی جهان با افت رشد روبرو شده است. با این حال خطر رکود اقتصادی در آمریکا کاهش یافته ولی نگرانی های مربوط به ویروس کرونا می تواند موجب افت فعالیت های اقتصادی این کشور شود.

گسترش ویروس کرونا موجب تاثیر زیادی بر تقاضای فیزیکی طلا در بازارهای چین و هنگ کنگ شده است.

میزان ذخایر طلای صندوق سرمایه گذاری اس پی دی آر روز جمعه با ۰.۱۳ درصد افزایش به بیش از ۹۱۶.۰۸ تن رسیده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد امروز کاهش ۲۱ درصدی کمک های خارجی و برنامه های تامین اجتماعی را در بودجه ۴.۸ تریلیون دلاری سال مالی ۲۰۲۱ میلادی ارائه دهد.

قیمت هر اونس پالادیوم امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳۲۱ دلار رسیده است. قیمت نقره نیز با ۰.۲ درصد رشد به ۱۷.۷۱ دلار رسید.

میزان ذخایر طلای چین تغییر محسوسی نداشت

به نقل از china.org ، بانک مرکزی چین اعلام کرده است که میزان ذخایر طلای این کشور تا پایان ژانویه به ۶۲.۶۴ میلیون اونس رسیده که نسبت به دسامبر ۲۰۱۹ تغییری نداشته است.

بر اساس این گزارش ارزش ذخایر طلای چین در این مدت به ۹۹.۲۴ میلیارد دلار رسیده است. این رقم در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی به ۹۵.۴ میلیارد دلار رسیده بود.

آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد که میزان ذخایر ارز خارجی چین نیز تا پایان ژانویه به ۳.۱۱۵۵ تریلیون دلار رسیده است که نسبت به پایان ۲۰۱۹ میلادی با رشد ۷.۶ میلیارد دلاری یعنی ۰.۲ درصدی روبرو شده است.

پیش بینی بازار طلا تا پایان سال

ار طلا و سکه به طور سنتی از گزینه‌های نخست خانواده‌های ایرانی برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود که معمولا با نزدیک شدن به ایام عید، رونق می‌گیرد؛ رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نیز پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها در روزهای پایانی سال رشد داشته باشد.

به نقل از ایرا، «ابراهیم محمدولی» درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال، افزود:بهای اونس طلا به نظر می رسد تحت تاثیر تحولات جهانی به ویژه خاورمیانه نوسان‌های مثبت یا منفی داشته باشد که بیشتر افزایشی ارزیابی می شود و موجب رشد تدریجی قیمت‌ها خواهد شد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم انداز بازار طلا در روزهای پایانی امسال (۴۰ روز باقی‌مانده تا نوروز) گفت: تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که وضعیت بازار بهتر شده و رونق می‌گیرد.

محمدولی با بیان اینکه بازار طلا در ماه های گذشته دچار رکود شده بود، اضافه کرد: نوسان‌های شدید قیمت ارز و به تبع آن رشد قیمت‌ها از دلایل رکود بازار طلاست.

وی اضافه کرد: انتظار می رود در روزهای باقی‌مانده تا پایان سال، شاهد نوسان های بازار ارز نباشیم تا بازار طلا به ثبات و تعادل رسیده و دچار هیجان نشود.

وی گفت: پیش بینی می‌شود که تا پایان امسال، بازار طلا، ثبات و تعادل خود را حفظ کرده و قیمت‌ها اندکی رشد کند و بعید است افزایش شدید قیمت‌ها را مشاهده کنیم.

افزایش قیمت‌ها تحت تاثیر رشد بهای اونس
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به تحولات قیمت‌ها در بازار طلا، گفت: قیمت سکه و طلا در معاملات ابتدای این هفته، تحت تاثیر رشد قیمت اونس در بازارهای جهانی، روندی افزایشی داشته است.

محمدولی تصریح کرد: قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی، در حال حاضر نسبت به روز پنجشنبه ( هفته گذشته) رشد حدود هفت دلاری را تجربه کرده و از یک‌هزار و ۵۶۴ دلار به یک هزار و ۵۷۱ دلار رسید.

وی اضافه کرد: بهای هر مثقال طلای ۱۸ عیار نیز از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در روز پنجشنبه به دومیلیون و ۲۱۶ هزار تومان در روز شنبه (دیروز) افزایش یافت. بهای هرگرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۵۰۷ هزار تومان به ۵۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز از چهار میلیون و ۹۷۷ هزار تومان در روز پنجشنبه به پنج میلیون و ۱۵ هزار تومان در روز شنبه افزایش یافت. قیمت نیم سکه نیز از ۲ میلیون و۵۵۰ هزار تومان به دو میلیون و۵۵۶ هزار تومان رشد کرد.

وی درباره حباب سکه نیز گفت: با توجه به قیمت‌های جهانی و نرخ دلار، میزان حباب سکه به ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان رسیده که طبیعی است.

مطلوبیت طلا برای سرمایه‌گذاری دراز مدت
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت تقاضا در بازار طلا گفت: اکنون میزان خرید طلای ساخته شده (مصنوعات) توسط مردم افزایش یافته و خرید طلای آبشده کاهش یافته است.

محمدولی افزود: پارسال مردم بیشتر به سراغ طلای آبشده رفتند که بیشتر آنها اطلاعات و دانش کافی درباره طلا نداشتند.

به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، نداشتن اطلاعات کافی برخی از خریداران، مشکلاتی برای آنها ایجاد کرد و تخلفاتی رخ داد که باعث شد استقبال مردم از طلای آبشده کاهش یابد.

محمدولی به خریداران طلا توصیه کرد: تجربه سال های طولانی فعالیت در بازار طلا نشان می‌دهد که خریداران طلای ساخته شده در دراز مدت، سود خوبی را کسب می‌کنند به همین دلیل بهتر است که مردم به جای طلای آبشده، اقدام به خرید مصنوعات طلا کنند. [2]

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

 

 

انتهای متن/*

تلگرام زیر نوشت [3]