تجلیل از استاد کوچکیان نقاش، مجسمه ساز و تصویگر

آیین تجلیل از استاد احمد کوچکیان؛ نقاش، مجسمه ساز و تصویرگر چهره بیش از ۳۰۰۰شهید دوران جنگ دفاع مقدس و افتتاح نمایشگاه بزرگ آثار وی در نگارخانه شرق برگزار شد.

به گزارش زنان خبر، مرضیه خسروی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در مراسم آیین تجلیل از استاد احمد کوچکیان با اشاره به ویژه برنامه “ماندگاران” گفت: ویژه برنامه ماندگاران با هدف شناساندن چهره های نخبه و فرهیختگان ساکن در منطقه ۱۳ که در حوزه های مختلف فرهنگی هنری، ادبی، مذهبی، ورزشی و . . .  فعالیت داشته اند هر ماه به معرفی چهره شاخصی از محلات مختلف این منطقه می پردازد که در همین راستا این بار این ویژه برنامه با رویکرد تجلیل و تقدیر از سالها تلاش و فعالیت مستمر هنری استاد احمد کوچکیان؛ نقاش و مجسمه ساز ساکن محله اشراقی و مدیر نگارخانه اریک در نگارخانه شرق برگزار شد.

خسروی در ادامه گفت: من و تمامی همکارانم در مجموعه ی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در تلاش هستم تا با برگزاری برنامه های فرهنگی،هنری و اجتماعی گامی هر چند کوتاه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ و هنر برداریم .

از کودکی به این هنر علاقه مند بود

حسین کوچکیان برادر استاد کوچکیان طی سخنانی در توضیح فعالیت های استاد احمد کوچکیان گفت: برادرم از کودکی دوستدار این هنر بود و تقریبا میشود گفت که تصویر تمامی شهدای شرق تهران را کشیده است.

وی ادامه داد: بیش از ۳ هزار تصویر شهدا، برپایی نمایشگاه های بین المللی، تربیت شاگردان فراوان در برخی از کشورهای اسلامی از جمله  فعالیت های وی می باشد  که  در کارنامه کاری خود به  ثبت  رسانده است.

وی افزود: برادرم در راستای پرورش هنر و افکار جوانان بسیار تلاش کرده و نگارخانه اریک را نیز به همین منظور دایر نموده است تا جوانان با حضور در این نگارخانه اوقات فراغت خود را به نحو احسن بگذرانند.

در ادامه استاد احمد کوچکیان ضمن تشکر از مسئولین برگزاری این مراسم مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفت و نمایشگاه آثار مختلف استاد در نگارخانه شرق افتتاح شد.

آیین تجلیل از استاد احمد کوچکیان؛ نقاش، مجسمه ساز و تصویرگر چهره بیش از ۳۰۰۰شهید دوران جنگ دفاع مقدس به همت مدیریت  فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و  با  حمایت  شهرداری منطقه  ۱۳ در نگارخانه شرق برگزار شد.

انتهای متن/*