تاثیر ویروس کرونا بر بازار طلا

قیمت جهانی طلا تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف بار دیگر افزایش یافته است.

به گزارش زنان خبر، با شیوع کرونا در ایران بسیاری از بازارها از جمله بازار طلا تحت تاثیر قرار گرفته و به حالت رکود درآمده است با این حال قیمت ها در بازار این فلز گرانبها بعد از کاهش چشمگیر در روزهای جمعه و شنبه ، طی دو روز متوالی – یکشنبه و دوشنبه – شیب صعودی به خود گرفت.بر اساس مشاهدات خبرنگار کاما پرس با وجود راکد بودن بازار طلا و نبود تقاضای واقعی و مصرفی ، دلالان از عصر روز یکشنبه از خرید سکه استقبال می کردند و این روند در روز دوشنبه نیز ادامه داشت.

محمد کشتی آرای رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان اینکه بازار طلا و سکه بخاطر شیوع کرونا به حالت تعطیل درآمده و هیچ معامله ای انجام نمی شود، گفت: قیمت سکه نسبت به روز شنبه، ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

محمد کشتی آرای، در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری، اظهار داشت: قیمت جهانی طلا تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا در کشورهای مختلف بار دیگر افزایش یافته است.

وی افزود: این درحالی است که قیمت جهانی طلا روز جمعه و شنبه کاهش یافته بود ولی از صبح امروز روند صعودی را در پیش گرفته است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر به بازار داخلی طلا و سکه اشاره کرد و گفت: با افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت سکه و طلا که ابتدای هفته کاهش چشم گیری داشت، مجدد صعودی شده است.

کشتی آرای تصریح کرد: قیمت سکه از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان روز شنبه به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در روز جاری رسیده است؛ بنابراین طی دو سه روز قیمت سکه ۴۰۰ هزار تومان گران شد.

وی درباره وضعیت خرید و فروش در بازار طلا و سکه گفت: بازار به شدت تحت تاثیر کروناست و داد و ستدها به حداقل و حالت تعطیل درآمده است؛ باتوجه به افزایش قیمت دلار و طلای جهانی کاهش چشم گیر تقاضا باعث کاهش قیمت طلا و سکه نشد.

این فعال در بازار طلا و سکه ضمن تأکید براینکه حباب سکه صفر است، تصریح کرد: بازار طلا به حالت تعطیل درآمده و هیچ خرید و فروشی در آن انجام نمی شود.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.