بیک‌لیک‌لی: رقابت با برترین تیم‌های دنیا فرصت خوبی برای بسکتبال بانوان است

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان گفت: رقابت با برترین تیم‌های دنیا در مسابقات جام جهانی بسکتبال سه نفره فرصت بسیار خوبی برای بازیکنان ایران به شمار می‌رود.

به گزارش زنان خبر،نیکا بیک‌لیک‌لی  گفت : برای حضور در رقابت های جام جهانی ۳۲ جلسه تمرینی در قالب ۵ مرحله اردو را پشت سرگذاشتیم. این اردوها با ۱۰ نفر آغاز شد.

وی افزود: باتوجه به سنگینی مسابقات به لحاظ روحی و روانی نیز با بازیکنان کار کردیم تا با شرایط ایده آلی به مصاف رقبای قدرتمند خود بروند. با آمادگی کامل عازم مسابقات شده‌ایم، اگرچه از تیم ایران نباید توقع زیادی داشت. به هرحال درهای بین‌المللی به تازگی به روی بسکتبال بانوان گشوده شده است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ادامه داد: در گروهی قرار گرفته‌ایم که گروه مرگ نامیده می‌شود. ۴ بازی سخت برابر تیم‌هایی که همواره برسکوی نخست مسابقات جهانی قرار گرفته‌اند. در این گروه تیم آمریکا قرار دارد که یکی از بهترین تیم های دنیاست. این تیم از سال ۲۰۱۴ در مسابقات حضور نداشته است و در غیاب آنها روس ها دیگر حریف ما در این گروه قهرمانی را از ان خود کرده است.

بیک‌لیک‌لی ادامه داد: تیم آندورا دیگر همگروهی ما در مسابقات جام جهانی نیز سال‌هاست در مسابقات جام جهانی حضور داشته و با تجربه است. اوگاندا حریف آفریقایی ما در گروه سوم است. تیم های آفریقایی به لحاظ فیزیکی که دارند تیم های قدرتی هستند. به این ترتیب در جام جهانی ۴ بازی بسیار سخت را داریم.

وی یادآورشد: ازاین که با تیم‌های قدرتمند دنیا رقابت می‌کنیم بسیار خوشحالم. رقابت با برترین تیم‌های دنیا بهترین فرصت برای کسب تجربه است. این رقابت‌ها می‌تواند شروع خوبی برای بسکتبال بانوان کشورمان باشد تا تجربیات خود را در سطح بین‌المللی بالا ببرد. از فدراسیون بسکتبال تشکر می‌کنم که مقدمات حضور ما را در رقابت‌های جام جهانی فراهم کرد.

تسنیم

انتهای متن/*