بهره برداری از بوستان بانوان در لویزان

ایجاد فضایی مخصوص بانوان یکی از برنامه هایی است که سازمان فضای سبز شهرداری تهران در مناطق ۲۲ گانه دنبال می کند.

به گزارش زنان خبر، ایجاد بوستان بانوان با بهره مندی از امکانات اختصاصی در یک جای امن این امکان را برای بانوان فراهم کرده تا به راحتی بتوانند در کنار بقیه همسالان خود اوقات فراغت خود را سپری کنند.

طرح ساخت بوستان بانوان لویزان از جمله این برنامه هاست و به منظور توسعه بوستان های ویژه بانوان در دستور کار قرار گرفته است.

این طرح به عنوان ششمین بوستان پایتخت در سال ۱۳۸۷ به تصویب شورای شهر رسید و کلنگ آن سال ۱۳۹۲ از سوی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران در بخشی از جنگل لویزان به مساحت ۳۸ هکتار به زمین زده شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

بیش از این قرار بود این بوستان تا پایان سال ۱۳۹۴ به بهره برداری برسد اما این بوستان هنوز به بهره برداری نرسیده است.

به گفته روابط عمومی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری ساخت بناهای داخلی بوستان پیاده روسازی انجام شده و طرح تاکنون ۸۱ درصد پیشرفت داشته است.

همچنین طبق برنامه ریزی این سازمان قرار است درهای بوستان بانوان لویزان در تابستان امسال به روی بانوان شمال شرق تهران گشوده شود.

این بوستان در بزرگراه شهید بابایی،خیابان کوهستان،ضلع غربی باغ پرندگان قرار دارد و مجهز به امکاناتی مانند پیست دوچرخه سواری، جاده تندرستی، سالن های ورزشی چند منظوره، زمین اسکیت، رستوران، کافی شاپ، نمازخانه، خانه کودک و….خواهد بود.

 

انتهای متن/*