بهره‌گیری از ظرفیت زنان در برنامه‌های فرهنگی تهران افزایش می‌یابد

مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه ظرفیت زنان در توسعه برنامه‌های فرهنگی مورد توجه قراردارد، گفت: این نهاد در فراخوان مشارکت مردمی از توانایی زنان در راستای ترویج شاخصه‌های اعتقادی و مذهبی بهره‌مند می‌شود.

به گزارش زنان خبر، روح الله عبدالهی روز پنجشنبه اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با اعتقاد به ظرفیت عظیم فرهنگی زنان و لزوم مردمی سازی فعالیت‌ها و با هدف اعتلای فرهنگ نغز و پر بار اسلام راستین و ترویج شاخص‌های اعتقادی در جامعه و در راستای اجرای طرح نهضت پیشرفت آنان در نظر دارد تا بخش‌های متعددی از فعالیت‌های خود را از طریق ظرفیت‌های مردمی و با حمایت از قشر بانوان برگزار کند.

مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اضافه کرد: این فراخوان در پنج محور ساماندهی توانمندی‌های عظیم بانوان در عرصه‌های مختلف آموزشی تربیتی، پژوهشی محتوایی، تبلیغی و ترویجی، اجتماعی مردمی و سایر حوزه‌ها اقدام به جذب مشارکت زنان فعال در عرصه فرهنگی و دینی می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سازماندهی تبلیغات مردمی و جامعه مبلغان مذهبی، توانمند سازی، حمایت و نظارت مردمی بر کیفیت فعالیت‌ها را مهم برشمرد.

وی ادامه داد: تولید محصولات و محتوای فرهنگی در حوزه‌های کتاب و نشر، مد و لباس، ورزش و سلامت و عرضه آن به مخاطب فرهنگ مدار، از جمله اقدامات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران خواهد بود.

عبدالهی اظهار داشت: هدف ما اجرای اقداماتی است تا منجر به ارتقای هویت‌های اجتماعی اصیل و حل آسیب‌های اجتماعی شود که این مهم با  کمک گرفتن از ظرفیت عظیم زنان امکان پذیر است.

وی ادامه داد: همچنین راه اندازی مجموعه‌های تربیتی آموزشی ویژه موسسات، مهدها و مدارس قرآنی؛ مشارکت در تولید محتوای فکری و اندیشه ورزی، تحلیل‌های کلان و موضوعی، شناسایی مسائل منطقه‌ای، بومی و طراحی فرهنگی از جمله محورهای طرح است که امیدواریم با همکاری و هم افزایی بانوان فعال و نخبه فرهنگی، مبلغات و مدرسان قرآن، صاحبان فن و اصناف مختلف به اهداف مورد نظر دست یابیم.

عبدالهی افزود: با مشارکت در این طرح همه زنان می‌توانند همکار سازمان تبلیغات اسلامی شده و به ترویج سبک زندگی اسلامی، ایرانی در محیط پیرامونی خود بپردازند، با مشارکت در این طرح تمامی بانوان کنشگر و اثر گذار، دلسوز، مؤمن و انقلابی با به میدان آوردن توانمندیها و تخصص خود به جریان بانوان فعال در عرصه فرهنگی کشور می‌پیوندند.

به گفته وی این طرح که دارای ابعاد ملی است، هم اکنون در سطح استان تهران آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه دارد. علاقمندان به همکاری می‌توانند برای  ثبت نام در سامانه پیشرفت یاران به نشانی www.pishraftyaran.ir بخش مشارکت در نهضت پیشرفت مراجعه کنند.

انتهای متن/*