بسته برنامه های تابستانی منطقه ۱۳ از خردسال تا سالمند

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ گفت: رویکرد امسال ما در فعالیتهای تابستانی ارائه خدمات متنوع فرهنگی هنری از خردسال تا شهروندان ارشد (سالمندان) است و سالمندان بالای ۶۵ سال با دریافت کارت منزلت می توانند از خدمات ارائه شده در بسته تابستانی رایگان استفاده نمایند.

به گزارش زنان خبر، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ ضمن تاکید بر گسترش و تنوع خدمات فرهنگی ، هنری ، آموزشی ، کارگاهی ، ورزشی و … در سطح منطقه گفت: با هدف غنی سازی اوقات فراغت شهروندان منطقه در ایام تابستان که فرصت و فراغت بیشتری برای عموم شهروندان و خانواده ها بویژه دانش آموزان و دانشجویان فراهم است، بنا شد موضوعات و رویکرد های دوره های آموزشی را در قالب برنامه های تابستانی به شکل گسترده تر و با تنوع بیشتر به مخاطبان عرضه نماییم.

مرضیه خسروی بروجنی ادامه داد: در منطقه، سه مرکز فرهنگی هنری فعال یعنی فرهنگسرای امید، خانه فرهنگ حافظیه، خانه فرهنگ مهرآور وجود دارد که با توجه به سطح پراکندگی آنها برای عموم شهروندان در محلات مختلف منطقه ۱۳؛ امکان دسترسی  و دستیابی به خدمات ارائه شده به آسانی فراهم شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این مراکز ، کتابخانه امام خمینی(ره) با دارا بودن سالن مطالعه (ویژه خواهران و برادران) و نیز بهره مندی بیش از ۳۰۰۰۰ جلد کتب مختلف و متنوع در زمینه های گوناگون در تابستان امسال عضو جدید می پذیرد و آماده خدمات رسانی به علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی است.

 

بیشتر بخوانید:

 

علاوه بر اینها نگارخانه آبی به عنوان اولین مرکز تخصصی-نمایشگاهی هنری در منطقه در تابستان ۹۸ با رویکرد نمایش آثار هنرمندان شاخص بویژه جوانان جویای نام در زمینه های هنر های تجسمی و سایر رشته های هنری، نمایشگاههای متعدد، و متنوعی را برنامه ریزی کرده است که در ماههای پیش رو در تابستان به صورت هفتگی برای بازدید عموم هنردوستان برپا خواهد کرد.

بیش از ۱۰۰ دوره در تابستان امسال برگزار می شود

رییس فرهنگسرای امید در خصوص سرفصل های عمومی برنامه های تابستانی ادامه داد: به صورت فراگیر تمامی مراکز منطقه در حوزه های علوم قرآنی و معارف اسلامی، کودک ونوجوان، کارگاه های ویژه خردسالان امید، علوم رایانه، هنرهای تجسمی، مهارتهای زندگی ، مهارتهای اجتماعی و خدمات مشاوره ای، زبان انگلیسی، بهداشت و سلامت، آفرینش های خانگی، دروس تقویتی، دوره های علمی- تحصیلی، ورزشی، موسیقی، مهارت های ادبی، هنرهای نمایشی و … فعال هستند و در ذیل این عناوین بیشتر از ۱۰۰ دوره در تابستان امسال برگزار خواهد شد.

خسروی بروجنی افزود: علاوه بر ارائه خدمات آموزشی در مقاطع مختلف سنی از خردسال تا سالمند در تمامی مراکز ، کانونهای فعال در منطقه عضوگیری خواهند کرد و شهروندان علاقمند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کانونهای مختلف ، نحوه عضویت و چگونگی فعالیت و ارائه خدمات آنها می توانند مستقیما با شماره ۳۳۳۰۲۵۸۹ تماس بگیرند.

ثبت نام کارت منزلت

در بخش دیگری از این گفت و گو مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در خصوص کارت منزلت گفت: این کارت که برای بهره مندی سالمندان بالای ۶۵ سال تهرانی از خدمات فرهنگی هنری آموزشی ورزشی و نیز کارت مترو است تنها مختص بازنشستگان عزیز نیست و همه شهروندان ارشد تهرانی (سالمندان) که بالای ۶۵ سال سن داشته باشند می توانند با مراجعه به سایت manzelat.farhangihonari.ir نسبت به ثبت نام کارت منزلت اقدام و پس از مدت کوتاهی آن را درب منزل دریافت کنند.

خسروی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت اوقات فراغت تابستان برای همه خانواده ها و دعوت از شهروندان منطقه برای استفاده از امکانات و خدمات بسته های تابستانه افزود : من و تمامی همکارانم در مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در تلاش هستیم میزان رضایتمندی عموم شهروندان را از ارائه خدمات متنوع فرهنگی ، هنری ، آموزشی ارتقا ببخشیم و اوقات و لحظات خوش و مفیدی را برای آنان فراهم سازیم.

 

 

انتهای متن/*