برگزاری جشن بزرگ “ماه دخت” و تجلیل از دختران برگزیده در بوستان خیام

 ویژه برنامه ” ماه دخت ” با هدف پاسداشت اعیاد مذهبی و مناسبتهای دینی  به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۳ در بوستان خیام برگزار شد.

به گزارش زنان خبر، ویژه برنامه ” ماه دخت ”  با مشارکت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه۱۳ با حضور جمع کثیری از خانواده ها و شهروندان ساکن در منطقه ۱۳  در بوستان خیام برگزار شد.

در این مراسم از محیا کهندل دختر منتخب شهید مدافع حرم و امنیت ، مبینا شیر علی جوانترین کار آفرین منطقه ۱۳ ، مهدیه صادقی و آوا دهقان زاده فعال فرهنگی و  ۵ دختر نخبه علمی و فرهنگی منطقه ۱۳ تقدیر شد.

در ادامه ویژه برنامه ” ماه دخت ” دو تن از دختران برگزیده دوره های گویندگی فرهنگسرای امید بخش هایی از کتاب “به سپیدی یک رویا” نوشته فاطمه سلیمانی ازندریانی که روایتهایی از زندگی پاک و نجیبانه حضرت فاطمه معصومه (س) است را قرائت و در پایان کتاب را به دختران نوجوان و جوان توصیه کردند.

پس از تجلیل از دختران نمونه ، نمایش «لبخند خدا» کاری از گروه هنری حنانه به سرپرستی خانم کاتوزیان که روایتگر بخش هایی از زندگانی حضرت امام رضا (ع) و خواهر بزرگوارشان حضرت معصومه (س) بود را برای حاضران اجرا کردند

در بخش جانبی این مراسم نمایشگاهی از دست سازه های هنرمندان زن مانند  قلم زنی صنایع دستی عروسک بافی گلیم بافی

همچنین نمایشگاه کتاب با موضوع دختران و زنان و با عنوان از کریمه تا کریم علیه السلام و … برگزار شد.

در بخش دیگری از مراسم برای عضویت دختران در کانون دختران فرهنگسرای امید عضوگیری انجام شد. کانون دختران امید عنوان کانون فرهنگی است که دختران نوجوان و جوان منطقه می توانند علاوه بر بهره مندی از مزایای عضویت در کانون اولین گام های فعالیتهای اجتماعی را در فضای امن و فرهنگی فرهنگسرا بردارند.

 

انتهای متن/*