برپایی بازارچه خوداشتغالی و توامندسازی ویژه بانوان سرپرست خانوار

ایجاد بازارچه و واگذاری غرفه های فروش محصولات به بانوان سرپرست خانوار در بوستان مجیدیه شمالی برگزار می شود.

به گزارش زنان خبر، حضور پررنگ بانوان سرپرست خانوار درعرصه های مختلف داستان دیروز وامروز نیست. بلکه بانوان توانسته اند با به رخ کشیدن استعدادهایشان در رسته های متنوع هنری به شعار”ما می توانیم” معنا ببخشند.

از این رو مدیریت شهری منطقه ۴ تهران برای حمایت از بانوان سرپرست خانوار برنامه هایی مهیا کرده است.یکی از این طرح ها ایجاد بازارچه و واگذاری غرفه های فروش محصولات به این بانوان است که در بوستان مجیدیه شمالی برگزار می شود.

در این بازارچه ۱۳ غرفه ایجاد شده که هریک از بانوان با مهارت هایی که دارند مشغول تولید آثار وفروش دست سازه هایشان هستند.

یکی بردار قالی نقش می زند و دیگری با انواع ترشی وزیور آلاتی که تهیه کرده به دنبال کسب رزق حلال است.

توامند سازی و اشتغالزایی بانوان  سرپرست خانوار

“مارال عجم زمانی”مدیر اداره بانوان شهرداری منطقه درباره بازارچه مجیدیه می گوید:”این بازارچه ازسال ۱۳۸۷ درخیابان مجیدیه شمالی،جنب ورزشگاه آرش میراسماعیلی با هدف توانمند سازی واشتغالرایی برای بانوان سرپرست خانوار دایر شده است.

وی ادامه می دهد: در این غرفه ها اجناسی چون صنایع دستی،بدلیجات،بافتنی،آش،وسایل کوهنوردی و ورزشی و….. به فروش می رسد.این غرفه ها چرخشی و رایگان در اختیار بانوان زیر پوشش سامانه زنان سرپرست خانوار قرار می گیرد که پس از پایان تاریخ قرارداد بازارچه تحویل متقاضیان بعدی و بانوان دیگر داده می شود.

وی همچنین درباره برپایی کارگاه های آموزش مهارت های فردی، اجتماعی وخانوادگی در سرای محله های منطقه برای بانوان می افزاید:”در این کارگاه های مهارتی که درحال برگزاری است،تاکنون بیش از۷ هزار نفر از دختران و بانوان شرکت کرده اند.”

در وضعیت جامعه ما نشاط اجتماعی باید الویت اول ما باشد و نشاط اجتماعی هم بیشتر  متوجه بانوان است.

 

انتهای متن/*