برجام به لحاظ اقتصادی هیچ تاثیری در زندگی مردم نداشته و ندارد/ لزوم توجه دولت به “اقتصاد مردمی”/ حاضر به مذاکره در مورد توان دفاعی و قدرت موشکی نیستیم

رفیق دوست در پاسخ به این سئوال که تضعیف توان دفاعی ایران چه تبعاتی می تواند برای کشور داشته باشد، افزود: ما در بحث توان دفاعی و قدرت موشکی اصلا حاضر به مذاکره نیستیم و روز به روز در حال قوی تر کردن آن هستیم.

به گزارش زنان خبر،محسن رفیق دوست وزیر سپاه دوران هشت سال دفاع مقدس  گفت :در خصوص بدعهدی آمریکا و خروج از توافقنامه برجام اظهار داشت: برجام تا زمانی که آمریکا از آن خارج نشده بود برای ما دو خاصیت مهم داشت، یکی اینکه تمام دنیا داشتن انرژی هسته ای ما را پذیرفتند و آن را حق کشور ما دانستند و دوم اینکه این توافقنامه باعث شد اجماع علیه ما شکسته شود.

 

وزیر سپاه دوران هشت سال دفاع مقدس در خصوص ادامه برجام با توافق و اعتماد به اروپا ادامه داد: با توجه به خروج آمریکا از برجام اگر اروپا منهای آمریکا تمام امتیازاتی که ما در این توافقنامه داشتیم را بپذیرند و قبول کنند ماندن در برجام قابل قبول است اما اگر اروپا بخواهند مثل آمریکا بدعهدی کند اصرار بر ماندن در برجام به صلاح نیست.

 

رفیق دوست در ادامه در پاسخ به این سئوال که تضعیف توان دفاعی ایران چه تبعاتی می تواند برای کشور داشته باشد، افزود: ما در بحث توان دفاعی و قدرت موشکی اصلا حاضر به مذاکره نیستیم و روز به روز در حال قوی تر کردن آن هستیم.

 

وزیر سپاه دوران جنگ با اشاره به اینکه برجام به لحاظ اقتصادی هیچ تاثیری در زندگی مردم نداشته و ندارد، تصریح کرد: اگر دولت معتقد است که برجام بر زندگی همه مردم اثر دارد باید در این باره تجدید نظر کند و برگردد به خود مردم و اقتصاد مقاومتی و روی اقتصاد مردمی کار کند.

 

رفیق دوست ادامه داد: ایران از نظر اقتصادی کشور بسیار غنی است و همانطور که جوانان ما با دست خالی و بدون اتکا به خارجی ها در حوزه دفاعی و امنیتی خودکفا شدند مطمئنا می توانند در زمینه مایحتاج زنگی خود هم خودکفا شوند.

تسنیم

انتهای متن/*