برای داشتن فرزندانی باهوش چه کنیم؟

داشتن فرزندی باهوش یکی از خواسته‌های مادران باردار است که می‌توانند با چند روش آسان به این مهم دست یابند.

به گزارش زنان خبر،حوزه کلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی، درمانی و مهارت زندگی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آنها قرار دهد.

برای داشتن فرزند باهوش کافیست از دوران بارداری به فکر باشید در اینجا به معرفی راهکارهایی می‌پردازیم که سبب باهوش شدن نوزاد شما می‌شود.

میوه و سبزی مصرف کنید

از مصرف میوه و سبزیجات تازه غافل نشوید این مواد خوراکی به دلیل آنکه سرشار از ویتامین های مفید هستند، سلامت مادر و جنین را تضمین می‌کنند و به دلیل وجود همین ویتامین ها کودکانی باهوش به دنیا می‌آیند.

کمتر حرص بخورید

بر اساس تحقیقات مادرانی که در دوران بارداری استرس بسیاری را تجربه کرده‌اند و یا عصبی بوده‌اند، فرزندانی کم هوش تر از دیگر فرزندان خواهند داشت.

مراقب دندان هایتان باشید

مشکلات و بیماری‌های مربوط به دهان و دندان از جمله عواملی است که به طور مستقیم بر روی نوزاد تاثیر می‌گذارد همچنین سیگار کشیدن هم از جمله مواردی است که سبب ایجاد تاثیرات مخرب بر روی مغز فرزند آنها خواهد شد.

از شکر دوری کنید

شکر از جمله مواد غذایی است که سبب ایجاد تاثیرات مخرب بر روی ذهن کودک می‌شود البته سبب برهم خوردن تعادل انسولین بدن هم می‌شود پس اگر به دنبال داشتن فرزندانی باهوش هستید مصرف شکر را کم کنید.

برای داشتن فرزندانی باهوش چه کنیم؟

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

نتایج پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد که ترکیبات موجود در تخم مرغ به رشد سلول های مغزی جنین کمک می کند و سبب می‌شود فرزندانتان باهوش ‌تر شوند البته ماهی هم از جمله مواد غذایی است که تاثیر مثبتی بر روی مغز فرزندتان خواهد گذاشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

انتهای متن/*