بانوی معلول افتخار بزرگی برای کشور کسب کرد

ورزش‌کاران کم بینا و نابینا همواره دررقابت‌های بین المللی برای کشور افتخار آفرین بودند و مدال‌های ارزشمندی را کسب کرده اند.

به گزارش زنان خبر؛ سمیه شاعری نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار زنان خبر گفت: خوشبختانه شاهد رشد و پیشرفت نابینایان و کم‌بینایان در همه زمینه‎ها بخصوص ورزش هستیم و سیر صعودی موفقیت آنان همچنان ادامه دارد.

وی افزود: همت و تلاش بانوان نابینا و کم‌بینا چشمگیر است و حضور بسیاری از آنان در رشته‌های مختلف ورزشی باعث افتخار کشورمان است.

شاعری با اشاره به کسب مدال طلای هاجر صفرزاده در مسابقات جهانی بیان کرد: کسب مدال هاجر صفرزاده در مسابقات جهانی پارا‌ دو و میدانی جوانان جزو بزرگ‌ترین اتفاقات سال ۹۶ است و امیدواریم شاهد موفقیت‌های ایشان در مسابقات بعدی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: صفرزاده نخستین مدال جهانی پارا دو و میدانی در بخش جوانان را کسب کرد که این بانوی معلول افتخار بزرگی برای کشورمان است.

نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در خصوص محدودیت سالن برای تمرین ورزشکاران اظهار داشت: دختران در دو و میدانی نابینایان و کم‌بینایان برای تمرین نیاز به فضا و سالن مناسب دارند که متاسفانه فضای مناسبی برای ورزشکاران در این زمینه وجود ندارد.

شاعری ادامه داد: با وجود مشکل کمبود سالن ورزشی برای بانوان، آنان با درخشش در مسابقات جهانی افتخارآفرینی کردند که نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولین مربوطه می‌باشد.

وی بیان کرد: نابینایان از بسیاری امکانات موجود در جامعه محروم هستند و به همین دلیل از مسئولان انتظار داریم که در زمینه‌ی ورزش، این قشر را حمایت کنند.