بانوان مداح از نظر محتوایی غنی باشند

مدرس علوم قرآنی گفت: ارسال پیام عاشورا و شناساندن زنان حماسه ساز کربلا از وظایف مهم بانوان مداح محسوب می شود.

به گزارش زنان خبر، مدرس علوم مداحی و ذاکر اهل بیت (ع) در گفت و گو با خبرنگار زنان خبر با بیان اینکه بانوان مداح باید از نظر محتوایی غنی باشند، اظهار داشت: مداحان باید با اطلاعات و دانش کافی و همچنین مطالعه منابع معتبر تاریخی وارد مجالس امام حسین (ع) شوند.

معصومه حسن خانی افزود: بانوان کشور به دلیل نقش برجسته مادری و همسری، منابع اطلاعاتی خوب و موثری در جامعه به شمار می روند و بانوان مداح باید خوراک فکری خوبی برای حضور در مجالس را داشته و فقط به صرف داشتن صدای زیبا وارد مجالس نشوند.

وی عنوان کرد: مادحین باید اطلاعات کافی از منابع معتبر تاریخی اسلام داشته و در حین روضه حقایق را برای مستمعین خود بازگو کنند.

حسن خانی اضافه کرد: بازگو کردن نحوه شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان، تاثیرگذاری آنها در بقای اسلام و حضور و نقش زنان عاشورایی در واقعه کربلا از موارد مهمی است که بانوان مداح باید مورد توجه و عملکرد خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: مادحین باید اهل مطالعه باشند و سطح علمی آنها در زمینه دینی با استفاده از کتب و منابع معتبر شیعه و سنی ارتقا یابد.

این مدرس علوم مداحی ادامه داد: آموزش های اصول و فنون مداحی باید فرا گرفته شود در بانوان مداح در مجالس اهل بیت (ع) از خواندن و استفاده هر شعری خودداری کنند.

وی عنوان کرد: مادحین از سنتی خوانی در مجالس روضه خوانی بهره گیرند و هر شعری را در مجالس نخوانند بلکه از اشعار حماسی نیز استفاده کنند.

حسن خانی گفت: شناسایی کتاب های ناب و مطالعه گسترده آنها و همچنین مطالعه و شناسایی مقاتل معروف و معتبر در خصوص سید الشهدا (ع) از دیگر وظایف مادحین محسوب می شود.

 

انتهای متن/*