بانوان در شب احیا برای شهدای گمنام مادری کردند

شهدای گمنام در کنار مردم شب زنده‌دار شب‌های قدر را احیا گرفتند تا در آخرت وسیله‌ای برای شفاعت آنان باشند، بانوان در این مراسم به یاد مادران شهدای گمنام برای آنان مادری کردند.

به گزارش زنان خبر، شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، شب قدر و قرآن به سر گرفتن در حسینیه حضرت علی اکبر (ع) واقع در جنوب استان تهران حضور شهید گمنام حال و هوایی بسیار معنوی به شب زنده داران داد.

شب‌های قدر مردم به درگاه خداوند متعال طلب مغفرت و آمرزش گناهان خود را دارند، هر کسی به زبان خود با خدا ارتباط برقرار می‌کند.

ذکر یارب یارب و الغوث الغوث شب زنده‌داران در کنار شهید گمنام در این حسینیه بارش باران اشک را ازچشم همه‌ی آنان جاری کرد.

در این راستا با چند نفر از احیا داران به گفت‌وگو پرداختیم که با هم می‌خوانیم.

اشرف توکلی در مورد میهمانی شهید گمنام در مراسم شب قدر به خبرنگار زنان خبر گفت: وقتی متوجه شدم شهید گمنام میهمان این مراسم است باورم نمی‌شد و حال عجیبی داشتم، زمانی که تابوت روی دست زنان در حسینیه قرار داشت آرامش معنوی در فضا ایجاد شد.

وی افزود: میهمانی شهدا در چنین مراسم‌هایی تاثیر خوبی در روحیه افراد بخصوص جوانان دارد که امیدوارم بیشتر شاهد حضور معنوی این شهدای عزیز باشیم.

در ادامه زهرا حامدپور با اشاره به شهدای گمنام دفاع مقدس اظهار کرد: شهدای گمنام دفاع مقدس خیلی مظلوم هستند، باید از آنان درس بگیریم تا چراغ زندگی و راه روشن سعادتمان باشند.

وی اذعان داشت: وجود این شهدا در مراسم‌های شب قدر بسیار خوب است، از زمانی که شب‌های قدر را درک کردم امروز در شب بیست و سوم ماه رمضان به برکت حضور این شهید حال عجیبی دارم که وصف نشدنی است.

حامد پور با بغض گفت: مادران این شهدا صبر زیادی دارند، امشب زنان در این مراسم با مادران شهدای گمنام همدردی کردند.

به گزارش خبرنگار ما، مادران شهدای گمنام در شب‌های قدر شاید دل آرام‌تری داشتند زیرا شهدای آن‌ها مراسم‌های احیا را مزین کردند و دل بسیاری از مردم را به خدا نزدیک‌تر کردند.

شب‌های احیا بانوان در کنار تابوت شهدای گمنام برای آنان مادری و خواهری کردند، به یاد صبوری حضرت زینیب (س) و حضرت فاطمه (س) اشک ریختند و زمزمه‌وار با آنان سخن می‌گفتند.

حضور شهدای گمنام در مساجد و حسینیه‌ها در ایام لیالی قدر تاثیر بسیار مطلوبی دارد که در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کمک بسزایی خواهد کرد.

 

 

 

انتهای متن/*