بالغ بر ٧٨ درصد از دانش آموزان در سامانه ثبت نام کتب درسی ثبت نام کرده اند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از ثبت نام بیش از ۷۸ درصد از دانش آموزان در سامانه ثبت نام کتب درسی خبر داد.

به گزارش زنان خبر، یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران  در گفت و گویی با خبرنگار زنان خبر اظهار داشت: بالغ بر ٧٨ درصد از دانش آموزان در سامانه ثبت نام کتب درسی ثبت نام کرده اند و  ۶۰ درصد کتاب ابتدایی و ۶۰ درصد کتاب شاخه نظری دور دوم متوسطه به مناطق ارسال شده است.

وی ادامه داد: کتاب های دور اول متوسطه از طریق کتاب فروشی ها در حال انجام است و کتاب های کاردانش و فنی حرفه ای نیز از امروز به مناطق ارسال می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: کتاب های کار دانش و فنی و حرفه ای یک میلیون چهارصد هزار جلد با تنوع هزار و دویست عنوان درسی است.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی یادآور شد: با توجه به روند ارسال کتب به مناطق و شیوه نامه توزیع کتب درسی وزارت متبوع اول مهر  تمامی دانش آموزان کتب در اختیار خواهند داشت.

بهارلو گفت: بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ عنوان جلد کتاب وجود داشته و بر همین اساس توزیع کتاب به دقت گسترده ای نیاز دارد.

وی ادامه داد: کتابها به تفکیک مقطع و رشته تحصیلی و تعداد دانش آموز هر منطقه توزیع می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: امسال توزیع کتابهای درسی به جز متوسطه اول از طریق سامانه انجام شده است.

وی افزود: در حال حاضر یک سوم کتابهای مورد نیاز از چاپخانه تحویل گرفته و بلافاصله توزیع شد.

گفتنی است، اداره کل شهرستان های استان تهران مجزا از پایتخت، ۲۱ شهرستان استان را پوشش می دهد.

 

انتهای متن/*