بازدید بانوان از موزه نگارگری

با فرارسیدن اوقات فراغت مراکز تفریحی وگردشگری از روزهای دیگر سال بیشتر مورد استقبال خانواده ها به ویژه بانوان قرار می گیرد.

به گزارش زنان خبر،  اگر بانوان برای آخر هفته خانواده دنبال جای دیدنی و ویژه ای می گردند پیشنهاد می کنیم از موزه نگارگری نقاشی های پشت شیشه منطقه ۱۲ دیدن کنید.

موزه نقاشی های پشت شیشه از آن دست موزه های جذاب و دیدنی است که تماشای دنیای رنگارنگش را به شما پیشنهاد می دهیم.

این موزه در بین موزه نقاشی ثبت شیشه در جهان و تنها موزه مستقل نگارگری است نقاشی پشت شیشه یکی از هنرهای قدیمی چین، مصر یا روم باستان بوده است.قدیمی ترین نقاشی پشت شیشه متعلق به قرن سوم یا چهارم پیش از میلاد و در محدوده کشور ایتالیا است.

این هنر در دوره صفویه از اروپای شرق راهی ایران شد و خیلی زود رنگ و بوی وطنی به خود گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

در این موزه تصاویری مربوط به انسان، گل ومرغ، تصاویر هندسی، حیوانات، بناهای تاریخی، مناظر شهری، طبیعت، نوشته و خطوط قرآنی، تک چهره ها، شخصیت های مذهبی و درباری وتاریخی، شاعران وهنرمندان، تصاویری از امامان، دراویش و عامه مردم در حالت های مختلف و تصاویر زنان به شیوه هایی از نقاشی به سبک قاجار و آثار مینیاتوری در معرض بازدید عموم قرار گرفته است.

برای گشت وگذار در دل این موزه می توانید هر روز جز روزهای دوشنبه و ایام سوگواری به خیابان سعدی، خیابان قائدی، تقاطع خیابان نور محمدی (تنکابن) مراجعه کنید.

مریم فراهانی

انتهای متن/*