بارش پراکنده باران در برخی نقاط کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در برخی از استان های کشور طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش زنان خبر، صادق ضیاییان اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ تیر) در نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان های مازندران و گلستان به ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی با بیان این که طی امروز و فردا در سواحل شمالی کشور نیز افزایش نسبی دما خواهیم داشت، تصریح کرد:از امروز تا پنج شنبه (۱۰ تا ۱۲ تیر) طی ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رشد ابر همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

ضیاییان افزود:از روز پنج شنبه تا شنبه (۱۲ تا ۱۴ تیر) در برخی مناطق شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل جنوبی دریای خزر و ارتفاعات البرز در استان های مازندران، البرز و تهران بارش پراکنده با احتمال رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت:از امروز تا پنج شنبه در خراسان رضوی، جنوب سمنان، یزد، اصفهان، قم، مرکزی و جنوب تهران وطی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک پیش بینی می شود. همچنین روز پنج شنبه (۱۲ تیر) شرق دریای خزر مواج است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد:آسمان تهران فردا (۱۱ تیر) صاف در بعدازظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز پنج شنبه (۱۲ تیر) نیز صاف گاهی افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

انتهای متن/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.