انتخاب مربی آقا برای تیم ملی تنیس روی میز بانوان

اردوی تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران در حالی آغاز شده که یک مربی آقا نیز در کنار ملی‌پوشان حضور دارد.

به گزارش زنان خبر،اردوی تیم ملی تنیس روی میز بانوان کشورمان به منظور شرکت در مسابقات تیمی قهرمانی جهان در سوئد، از روز جمعه با سرمربیگری فاطمه کیوانی در کرج آغاز شده است.

در این اردو ۵ بازیکن به نام‌های ندا شهسواری، مریم صامت، مهشید اشتری، صبا صفری و پریناز حاجیلو حضور دارند و تا ۲۸ اسفند به تمرینات خود ادامه خواهند داد.

نکته مهم و البته جالب در این اردو، حضور یک مربی مرد در بین بانوان است. طبق بخشنامه‌ای که روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند توسط دبیر فدراسیون آماده شده، امیر بخشی به عنوان مربی در این اردو حضور خواهد داشت.

درباره این اتفاق باید به دو موضوع اشاره کرد؛ اول اینکه انتخاب مربی مرد برای بانوان ملی‌پوشان جزو اتفاقات نادر در ورزش کشور است و به ندرت شاهد چنین وضعیتی هستیم. ضمن اینکه برای نخستین بار است که در ورزش تنیس روی میز شاهد چنین موضوعی هستیم.

موضوع دوم به باشگاهداری این مربی جوان بازمی‌گردد. بخشی به عنوان مدیر و مربی در آکادمی تنیس روی میز ایرانیان فعالیت دارد؛ همان مکانی که اردوی تیم ملی نیز در آنجا برگزار می‌شود. با توجه به سابقه بخشی و اینکه پیش از این در هیچ کدام یک از رده‌های ملی، مربیگری نکرده، حضور او در کادر فنی تیم بانوان از نکات جالب است.

مسئله مهمی که در این میان به ذهن می‌رسد، این است که اگر یک مربی به صرف در اختیار گذاشتن آکادمی و باشگاهش بتواند مربی تیم ملی شود، بنابراین افراد بسیار دیگری که سابقه بهتری هم دارند، می‌توانند به راحتی لقب «مربی تیم ملی» را ولو برای مدتی کوتاه یدک بکشند و این همان اتفاقی است که می‌تواند ارزش مربیگری در تیم ملی را پایین بیاورد.

در حالی که در بخشنامه فدراسیون نام امیر بخشی به عنوان مربی تیم ملی بانوان درج شده اما فاطمه کیوانی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: او به عنوان میزبان، شرایط را برای اردو فراهم کرده و من از او خواستم در کنار تیم باشد. امیر بخشی در این اردو مربی نیست و تمام امور را خودم بر عهده دارم.

وی درباره شرایط اردو نیز عنوان کرد: اردوی فعلی تا ۲۸ اسفند ادامه دارد و ورزشکاران پس از چند روز استراحت، از ۳ یا ۴ فروردین به مرحله دیگری از اردو ملحق می‌شوند. ندا شهسواری در کاپ آسیا و مهشید اشتری نیز در رقابت‌های انتخابی المپیک جوانان شرکت خواهند کرد.

تسنیم

انتهای متن/*