امیر سرتیپ گلفام: هنرمندان افسران جنگ نرم هستند

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هنرمندان افسران جنگ نرم هستند، گفت: امروز باید فرصت و زمان را در افسری و سربازی جبهه جنگ نرم غنیمت بدانیم.

به گزارش زنان خبر، امیر سرتیپ ابراهیم گلفام  در مراسم گرامیداشت مقام سیدالشهدای مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و رونمایی از نماهنگ «پیراهن بهشت» اظهار داشت: در جنگ نرم، کار تدافعی لازم است اما باید برای نشان دادن حقایق و زیبایی‌های خودمان وارد فاز آفندی شویم.

وی افزود: تولید نماهنگ‌های کوتاه به دلیل بهره‌گیری از تمام ابزارهای هنری و چندرسانه‌ای بودن و بهره گرفتن از همه ابعاد هنری تاثیرگذار است و می‌توان کارهای بی‌بدیل زیادی در این حوزه تولید کرد.

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: زندگی شهید سلیمانی در دوران دفاع مقدس تا دفاع از حرم و همچنین حوزه عملکردی این شهید را هنوز نمی‌توانیم ذکر کنیم اما حوزه‌های زیبایی در زندگی ایشان وجود دارد که ظرفیت نشر کتاب و فیلم‌سازی دارد.

وی گفت: مدل دفاع مقدس و جبهه مقاومت شهید سلیمانی به قدری گسترده است که زمینه بسیاری را برای تولید آثار هنری دارد.

امیر سرتیپ گلفام خاطر نشان کرد: دفاع مقدس به قدری غنی است که این ظرفیت را برای نشر کتاب و فیلم های مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی به ما نشان داد الگوی رفتاری اسلام دست‌یافتنی است، عنوان کرد: مدل نظامی‌گری و زندگی سردار سلیمانی می‌تواند به عنوان الگویی ارزشمند مورد توجه قرار گیرد.

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برخی از حوادث و حقایق تاریخی را می‌توانیم در چندین جلد کتاب تشریح کنیم و شهید سلیمانی نیز چنین ظرفیتی دارد.

وی یادآور شد: دامنه تاثیرگذاری شهید سلیمانی محدود به داخل کشور نیست چراکه حوزه انقلاب اسلامی فراتر از مرزهای کشور است.

امیر سرتیپ گلفام بیان کرد: باید رفتاری داشته باشیم که صدها سردار سلیمانی را برای تمدن اسلامی تربیت کنیم لذا باید از لحظه‌های مسوولیت خودمان بهره بگیریم تا فرصت را از دست ندهیم.

وی اذعان داشت: فرزندان شهدا بزرگان جامعه هستند و پدران آن‌ها در مقطعی برای دفاع از کشور دست به اسلحه گرفتند اما امروز مدل دفاع از کشور به شکل فرهنگی تبدیل شده چراکه هنر امروز مهم و نقش‌آفرین است.

جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمنان خواستند خورشید اسلام را کم‌فروغ نشان دهند اما هرگز این اتفاق نخواهد افتاد و برعکس جامعه بشری وجود پیامبر اسلام را بهتر درک خواهند کرد؛ هرچند جامعه اسلامی باید به موقع عکس‌العمل نشان دهد لذا تعرض اگر در برابر پیامبر صورت می‌گیرد همگان باید عکس‌العمل به روز و نافذ داشته باشیم.

آئین بزرگداشت مقام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان «سیدالشهدای مقاومت» با حضور امیرسرتیپ گلفام جانشین معاونت فرهنگی و تبلیغاتی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جانشین معاونت اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح کشور و معاون اقشاری سپاه محمد رسول الله(ص) در محل آمفی تئاتر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد.

 

انتهای متن/*