امام حسین(علیه السلام) شفایم را داد

روی خوشش زبان زد همه ی اعضای انجمن بود قدم هایش آرام و کوچک ولی اهدافش بزرگ است وارد راه رو که می شود همه عطرش را  می شناسند.

به گزارش زنان خبر، مهناز خدابنده متولد۱۳۴۷ در شهرری به دنیا آمده پای صحبت های دلنشینش نشستم تا از گرمای صحبتهایش استفاده کنم.

مهناز خدابنده می گوید: از زمان طفولیت دچار معلولیت از ناحیه هر دوپا هستم وکاملا نمیتوانستم راه برم تا پنج سالگی که در روز عاشورا شروع به راه رفتن کردم.حدودا ۲۳ بار عمل جراحی داشتم تا ۱۶سالگی با عصا راه میرفتم و در آن زمان بود که عصا را کنار گذاشتم و بدون نیاز به عصا و کمک راه رفتم.

خدابنده ادامه می دهد: از ۱۶ سالگی برای تامین مخارج زندگی مادر و پدرم شروع به کار کردم و عاشق کارهای هنری بودم ولی در کنار کارهای هنری ام کارهای اداری هم انجام دادم.

وی در ادامه می گوید: بعد از ازدواج ناموفقم که خداوند یک فرزند پسر به من داد و از ۳ سالگی با وجود بیماری کم توانی ذهنی پسرم، تمام  امور مربوط به او به عهده  من بود و الان بعد از ۲۵ سال در کنار پسرم زندگی خوب و موفقی دارم و خدا را هر روز شاکرم که این توانایی را در من قرار داد تا بتوانم با مشکلات مقابله کنم.

خدابنده یکی از مددجویان انجمن حمایت از ضایعه نخاعی راگا می باشد که با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در این انجمن می گوید: آموزش های خوب و  مفیدی را در این انجمن کسب می کنیم مددجویان در این مرکز خوب و با یکدیگر صمیمی هستیم دور هم جمع می شویم لیف و عروسک و لباس های نوزادی می بافیم و با  فروش در نمایشگاه های مختلف از جمله زنان سرپرست خانوار،شهرداری و… خرج و مخارج زندگی خود و پسرم را به دست می آورم این که از محیط خانه دور می شویم  و با دوستان صمیمی دور هم جمع می شویم و کارهای هنری مختلفی را انجام می دهیم خیلی خوب است.

معلولیت  محدودیت نیست

خدابنده  لو  در خصوص شعار معلولیت محدودیت نیست  می گوید: معلولیت  اصلا محدودیت  ندارد  و معتقد  هستم  که  می توانم، توانسته ام و خواهم توانست و اگر کاری را  خواسته  ام  انجام  داده ام  حتی اگر به  نتیجه نرسیده  زیرا  نمیخواهم  معلولیت  باعث شود  که  انگیزه ای برای تلاش نداشته  باشم  زیرا  من  با  هیچ یک از آفریده های خداوند  فرقی ندارم و موفقیت انسان  ها  فقط به  تلاششان  بر می گردد نه  بیماری ها  و معلولیت  هایی که  دارند.

خدابنده  رانندگی می کند  و با  توجه  به  این  توانایی می گوید: با  توجه  به معلولیتی که  دارم  در ابتدا با  رانندگی من  مخالفت  شد  ولی با  تلاش توانستم  گواهینامه  رانندگی را  بگیرم  و با  این  کار بسیاری از مشکلاتم حل  و کارهای خودم  را  به  تنهایی انجام  داده و باعث شده به  کسی نیاز نداشته  باشم.

کار ریشه هر آدمی است

خدابنده  از انگیزه و هدفش برای زندگی می گوید: تا زنده هستم باید کار کنم کار ریشه آدمی است و انگیزه من زندگی کردن برای خودم برای فرزندم  است و تلاش می کنم  تا فرد مفید باشم تاکنون ۲۵ جایزه مختلف گرفتم از شهردارها ، فرماندارها و… و معتقد هستم  که  خدا  می گوید ازتو حرکت از من برکت  و آرزو دارم  که  کشورم  و کل  جهان  پر از آرامش بشود  و برای تمام  مردم  دنیا  سلامتی و سربلندی می خواهم.

 

انتهای متن/*