الناز تقی پور،کاراته کار؛سکوهای قهرمانی از آن ماست

موفقیت جوانان شهرری برهیچکس پوشیده نیست.وجود استعدادهای ورزشی در این تیکه از پایتخت باعث شده که همیشه شاهد مدال اوری جوانان این منطقه باشیم.خوشبختانه در این میان بانوان ری دراین زمینه توانسته اند خوش بدرخشند ودر رشته های مختلف ورزشی در مسابقات بین المللی مدال های بسیاری را کسب کنند.

به گزارش زنان خبر،

“الناز تقی پور” یکی از جوانان کاراته کار ۲۸ ساله تیم ملی بانوان واهل ری است که افتخارات زیادی را در کارنامه خود دارد.

وی از سال ۱۳۹۱ تاکنون به همراه “مهسا افسانه”و”نجمه قاضی زاده”در رقابت های مختلف مدال های رنگینی را به ارمغان آورده است و در سال ۹۳ موفق شد به همراه هم تیمی هایش مدال برنز جهان را در رشته کاراته از آن خود کند وی تاکنون توانسته دراین سالها مدال های زیادی را برای ری به ارمغان بیاورد.

تقی پور در گفت و گو با  خبرنگار  ورزشی شبکه خبری تهران  نیوز گفت:با تلاش وجدیت بیشتر سعی می کنیم تا همچنان بر سکوهای قهرمانی بایستیم.

وی با توجه به اینکه از کودکی به این رشته ورزشی علاقه مند بوده بیان کرد:همیشه به ورزش های رزمی علاقه مند بودم.همین علاقه باعث شد تا با کمک خانواده وارد این رشته ورزشی شوم.

در ادامه بخوانید:

نگار ارجمند عضو تیم ملی هاکی؛تجهیز سالن های ورزشی بانوان در ری

 

با اشاره به اینکه از سال ۷۹ به صورت حرفه ای ورزش کاراته را شروع کرده افزود: در این سالها ورزش کاراته جزو برنامه های من بود اما از سال ۷۹ به صورت جدی این ورزش را ادامه دادم.

تقی پور ادامه داد: با توجه به اینکه توانستیم در مسابقات جهانی رتبه سوم را از ان خود کنیم توقع مردم از ما این بود که بتوانیم در مسابقات جام باشگاه های آسیا قهرمان شویم وخدارو شکر توانستیم در این دوره از مسابقات مدال طلا را کسب کنیم.

شناسایی نقاط ضعف و قوت

وی با توجه به اهمیت شرکت در مسابقات تدارکاتی افزود: شرکت در مسابقات تدارکاتی حتی اگر نتیجه خوبی نداشته باشد باعث می شود بچه ها در بازی های رسمی ترسی نداشته باشند و نقاط قوت و ضعف هم شناسایی شود.

تقی پور ری را سرشار از استعدادهای پیدا و پنهان در عرصه کاراته است دانست و گفت: اکنون چندین کاراته کار اهل ری در تیم های ملی کاراته در رده های سنی خود موید این نکته است.

حجاب مانعی برای موفقیتم نبود

قهرمان لیگ جهانی کاراته با اشاره به اینکه حجاب هیچگاه مانعی برای موفقیت اش نشده، افزود: در مسابقات بین المللی در ابتدا کشورهای شرکت کننده از حجاب ما تعجب می کردند ولی هم اکنون بسیار برایمان احترام قائلند که توانستیم با حجابمان درکاراته بدرخشیم.

تقی پور با  توجه  به حمایت مسئولان که یکی از عامل های موفقیت ورزشکاران است، گفت: مسئولان با فراهم کردن امکانات ورزشی اعم از افرایش سالن های ورزشی می توانند جوانان مستعد زیادی را روانه میدان های ورزشی کنند.

 

انتهای متن/*