اشتغال پایدار یکی از راه‌های اساسی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است

مشاور شهردار تهران در امور بانوان اظهار داشت:اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از راه‌های اساسی برای توانمندسازی زنان است که ستاد توانمندی زنان توانسته به خوبی آن را اجرایی کرده است.

زهرا سادات مشیر مشاور شهردار تهران در امور بانوان در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به مشکلات اقتصادی زنان سرپرست خانوار بیان کرد: یکی از معضلات و مشکلات زنان سرپرست خانوار مشکلات اقتصادی است و با توجه به مشکلاتی که امروزه در حوزه‌ی اقتصادی وجود دارد، معمولا این گروه ضعیف بیش از دیگران صدمه می‌بینند.

وی افزود:در این میان وجود اشتغال پایدار می‌تواند کمک زیادی به روال زندگی آن‌ها کند و الحمدلله در این فعالیت چنین مساله‌ای محقق شده و حدود ده یازده سال است که این خانم‌ها با ما هستند، اشتغالشان پایدار بوده و این موضوع الگویی برای اقدامات این حوزه برای سایر بخش‌هاست.

مشیر ادامه داد: اشتغالزایی برای زنان سرپرست خانوار به عنوان یکی از راه‌های اساسی برای توانمندسازی زنان است که ستاد توانمندی زنان توانسته به خوبی آن را اجرایی کرده است و نمایشگاه «زنان و تولید ملی» نیز بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کار و تولید ملی را شکل گرفت.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان اظهار داشت: این مساله یکی از ضرورت‌های کشور است و باید در زمینه‌ی کارآفرینی وارد عمل شویم. ما فرمایشات ایشان را نصب العین قرار دادیم و در همان سال اولین «نمایشگاه زنان و تولید ملی» شکل گرفت.

وی مطرح کرد: شکر خدا این مساله در حد یک شعار باقی نماند و با توجه به این که ایشان این مساله را ضروری دانسته‌اند، این نمایشگاه هرساله ادامه پیدا کرده است. امسال سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است و نهمین دوره‌ی این نمایشگاه برگزار می‌شود.

مشیر یادآور شد: سعی کردیم که بهترین‌های ایران در اینجا جمع شوند تا بتوانیم به این واسطه نشان دهیم که کالا و تولید ایرانی مرغوبیت لازم را دارد و اگر حمایت لازم انجام شود طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کالای ایرانی می‌تواند همه‌ی عرصه‌ها را درنوردد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان تصریح کرد: در حوزه‌ی پوشاک این نمایشگاه نشان می‌دهد که تولید کنندگان داخلی دست کمی از تولید کنندگان خارجی ندارند، به شرط آن که ما آن‌ها را باور کنیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی در این نمایشگاه تبلور کامل و جامع دارد. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند می‌توانند از محصولات ارائه شده در نمایشگاه بازدید کنند و به موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی بپردازند تا این نتایج در کشور اجرایی شود.