اشتغال، کارآفرینی و خدمات ازدواج آسان از برنامه‌های سامانه ملی خدمات ازدواج جوانان

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده تصریح کرد: سامانه ملی خدمات ازدواج جوانان در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) راه اندازی می شود و جوانان می توانند با ثبت نام در این سامانه در زمینه های گوناگون مورد حمایت قرار گیرند.

زنان خبر؛ ناصر صبحی مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده با اشاره به مذاکرات و مطالعات انجام شده با دستگاه های مسئول و همچنین اصناف بیان کرد: سامانه ملی خدمات ازدواج جوانان به زودی راه اندازی می شود و جوانان می توانند با ثبت نام در این سامانه در زمینه های گوناگون مورد حمایت قرار گیرند و شورای اصناف کشور اعلام آمادگی کرده است تا مراکز داوطلب برای ارائه خدمات و کالاهای مورد نیاز ازدواج جوانان را با تخفیف به آنها ارائه دهد.

وی افزود: در این سامانه موارد دیگری همچون اشتغال و کارآفرینی و خدمات ازدواج آسان به جوانان ارائه می شود و هفته آینده نتیجه مذاکرات مشخص می شود و این سامانه در همه استان ها فعال خواهد شد و امیدواریم در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) این سامانه رونمایی شود.

صبحی اظهار داشت: هفته ازدواج از ششم تا سیزدهم شهریور در کشور برپا می شود و جشنواره ملی ازدواج در پنج محور هنری، ادبی، اجتماعی، رسانه ای و دستگاه های فعال در حوزه ازدواج برگزار خواهد شد و بخش های کتاب، مقاله، پایان نامه و طرح های پژوهشی از دیگر موضوعات جشنواره ملی ازدواج است که مکاتبات آن از ابتدای سال آغاز شده و دریافت آثار به مرحله نهایی خود رسیده است.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده تصریح کرد: در قالب جشنواره ملی ازدواج، از هر دستگاه دو نفر به عنوان فعالان حوزه ازدواج برگزیده می شوند. همچنین در بخش مقالات علمی و پژوهشی و کتاب و پایان نامه، نفرات برتر مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی گفت: تا اسفند ماه دو همایش ملی در حوزه توانمندسازی سمن ها برگزار خواهد شد که یکی از آنها در اواخر آبان با عنوان همایش ملی ازدواج موقت و تحکیم خانواده با رویکرد اقتصاد مقاومتی است و محورهای آن در زمینه ازدواج، خانواده، روانشناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، مدیریت و فقه و حقوق خواهد بود و امیدواریم در دوره های بعدی با مشارکت کشورهای مسلمان، جشنواره ازدواج به صورت بین المللی برگزار شود.