هر هفته معرفی یکی از سینماهای تهران؛استقبال بانوان از هنر هفتم

تماشای فیلم در سالن های تخصصی یکی از تفریحات سالم و فرهنگی است که از همان نخستین سال های ورود هنر هفتم به ایران مورد توجه مردم قرار گرفته است.

به گزارش زنان خبر، سینما آخرین هنر و به عبارت دیگر هنر هفتم است . شش هنر دیگر عبارتند از : تئاتر ، نقاشی ، مجسمه سازی ، معماری ، موسیقی و رقص . در این میان سینما تنها هنری است که نه تنها شش هنر دیگر را به خدمت گرفته بلکه به گونه ای توانسته آنها را اعتلا نیز ببخشد. همچنین سینما صنعت ، فن و تکنیک را نیز به خدمت گرفته و در متن خود دارد.

تماشای فیلم در سالن های تخصصی یکی از تفریحات سالم و فرهنگی است که از همان نخستین سال های ورود هنر هفتم به ایران مورد توجه مردم قرار گرفته است که در سال های قبل از پیروزی انقلاب بانوان به دلیل فراهم نبودن شرایط حضور آنها کمتر از این مراکز فرهنگی استقبال می کردند ولی پس از انقلاب با توجه به اکران فیلم های ارزنده و همچنین فراهم شدن فضای فرهنگی-هنری، بانوان استقبال از این مراکز پررنگ تر شد.

برای این منظور تصمیم ما بر این است که هر هفته یکی از سینماهای تهران را برای آشنایی بیشتر بانوان در اینجا معرفی کنیم.

 

در ادامه بخوانید:

 

یکی از سینماهای قدیمی شرق تهران که پیش از نیم قرن با اکران فیلم های جذاب سینمایی برای پایتخت نشینان خاطرات خوش آفریده سینما مانداناست.

این سینما ۴ سالن پخش فیلم با ظرفیت ۸۵۰ صندلی و یک آمفی تئاتر دارد و هرشب درکنار پخش فیلم های روز، یک سانس را به علاقه مندان تئاتر اختصاص می دهد.

سینما ماندانا به عنوان تنها سینمای منطقه ۱۳ هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۲ بامداد میزبان علاقه مندان است.

این مرکز فرهنگی هنری در خیابان دماوند، ابتدای خیابان آیت(تقاطع خیابان ۳۰ متری نیروی هوایی)قرار دارد و دسترسی به آن با اتوبوس های تندرو مسیر علم و صنعت به خاوران و همچنین اتوبوس های مسیر انقلاب به تهرانپارس به آسانی میسر است. فراموش نکنید بلیت سینما در روزهای شنبه وسه شنبه نیم بها است.

 

 

انتهای متن/*