از سال آینده، پرسنل خانم برای اورژانس به کار گرفته می شوند

وزیر بهداشت گفت: شهرداری ها، ادارات و مجتمع های مسکونی، کمک کنند تا در این محل ها، مکان های شلوغ و پرجمعیت، امکانات اولیه مانند الکتروشوک مستقر شود چراکه ۵۰ درصد از مرگ و میر مردم به دلیل سکته های قلبی و مغزی است و مردم می توانند در این اماکن، سفیران اورژانس باشند و تا رسیدن آمبولانس، اقدامات اولیه را انجام دهند.

به گزارش زنان خبر،دکتر سید خسن هاشمی در آیین افتتاح ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی، با اشاره به افتتاح ۳۱ پروزه در استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: حدود یک چهارم این پروژه ها در استان سیستان و بلوچستان است که این نشان دهنده توجه دولت به مناطق کمتر برخوردار در عمل است و خوشحالیم که پایگاه های اورژانس این استان، از امکانات و تجهیزات کافی برخوردار است.

 

وزیر بهداشت تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، سال آینده پرسنل زن اورژانس در کنار مردان به ارائه خدمات فوریت های پزشکی به مصدومان و بیماران می پردازند.

 دکتر هاشمی ضمن تمجید از همراهی تصمیم گیرندگان و سیاستگذران کشور برای تبدیل اورژانس به سازمان، گفت: هنوز در ابتدای راه هستیم و امیدواریم که اورژانس بتواند فنی تر، مجهز تر و چابک تر در خدمت مردم باشد.

 وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات ارزشمند اورژانس در خدمت رسانی به مصدومان و بیماران در سال۹۶، گفت: خوشبختانه اورژانس آمادگی مضاعفی دارد تا به مردم که علاقه مند هستند در کنار خانواده، خستگی سال گذشته را از تن بیرون کنند، خدمات رسانی کند و حضور اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی در کنار مردم و ارائه خدمات، می تواند آرامش بخش باشد.

دکتر هاشمی ضمن تاکید بر لزوم مراقبت مردم از سلامت خود، خاطرنشان کرد: مردم در ایام نوروز به موارد و توصیه های بهداشتی و سلامتی توجه کنند به عنوان نمونه پرخوری نکنند و یا بیماران خاص، مسیر های طولانی را برای سفر خود انتخاب نکنند که برای دریافت خدمات دچار مشکل شوند.

 وزیر بهداشت توجه مردم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را مهم دانست و گفت: کار اورژانس مربوط به بعد از بروز حوادث است و مردم باید کمک کنند که حوادث رخ ندهد.

 دکتر هاشمی خطاب به پرسنل اورژانس گفت: زمانی که همه در تعطیلات به سر می برند، در طول شبانه روز مشغول خدمت رسانی به مردم هستید که کار دشواری است و آرزو می کنم که مردم و خدا از شما راضی باشند، خانواده های تان تندرست باشند و خدا به آنها صبر بیشتری دهد و همه ما با انگیزه و قوت بیشتری، ماموریت های مان را دنبال کنیم.

 وزیر بهداشت تاکید کرد: علاقه مندم که دانش و مهارت پرسنل اورژانس ارتقا پیدا کند و در این راه، دکتر کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور با کمک امور بین الملل وزارت بهداشت می تواند گروه هایی از اورژانس را برای دیدن نحوه خدمات دهی اورژانس در سایر مناطق جهان، به این مناطق اعزام کنند و اگر لازم است، دوره های تخصصی برای ارتقای دانش و مهارت، تعریف شود.

  دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: خوب نیست که یک نیروی انسانی به اورژانس وارد و با همان رده و بدون ارتقای دانش و مهارت، بازنشسته شود و لازم است که نیروهای اورژانس از نظر دانش، مهارت و سابقه خدمت، رتبه بندی شوند

بهداشت نیوز

انتهای متن/*