ارسال کتب طرح “نذرکتاب” به مناطق سیل زده کشورمان

دهمین فرهنگسرای کتاب با شعار «کتاب؛ سایه‌بان شهر» در راستای اجرای طرح همگانی “نذر کتاب” در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.

به گزارش زنان خبر، مرضیه خسروی بروجنی مدیر فرهنگی هنری منطقه  ۱۳  ضمن اعلام حضور در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود؛ گفت : فرهنگسرای امید به رسم هرساله امسال نیز با طرح ویژه “نذر کتاب” در فرهنگسرای کتاب حضور خواهد داشت اما با توجه به اتفاقات و حوادث سیل اخیر که در مناطق مختلف کشور رخ داده است گسترده تر و با رویکرد خاص مناطق سیل زده طرح نذر کتاب را اجرا می کند.

مدیرفرهنگی هنری منطقه ۱۳ ادامه داد : همکاران ما در غرفه نذر کتاب با دعوت از عموم شهروندان که به نمایشگاه می آیند و علاقمندان حوزه کتاب و کتابخوانی و نیز ناشران مختلف بویژه ناشران حوزه کودک و نوجوان نسبت به جلب مشارکت حداکثری آحاد مختلف مردم اقدام می کنند و کتب نذر شده و اهدا شده را در طول زمان برگزاری نمایشگاه کتاب جمع آوری می کنند. تا پس از آن بسته بندی و از طریق امور کتابخانه های سازمان فرهنگی هنری به عنوان نماینده شهرداری تهران راهی مناطق سیل زده شود.

رئیس فرهنگسرای امید همچنین در خصوص طرح نذر کتاب توضیح داد : ما در فرهنگسرای امید و با دارا بودن کتابخانه امام خمینی(ره) به عنوان یکی از متولیان امور کتابخوانی برای شهروندان منطقه ۱۳ از سال ۱۳۹۳ اقدام به برگزاری طرح فرهنگی “نذر کتاب” کردیم.

در این طرح که در مناسبتهای مختلف سال که مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی است همچون زمان برگزاری نمایشگاه کتاب ؛ با ارائه توضیح و دعوت از اقشار مختلف مردم و نیز جلب مشارکت ناشران کتاب در حوزه های گوناگون این طرح را تا به امروز بارها و بارها اجرا کرده ایم.

کتابخانه های مناطق سیل زده را از نو بسازیم

خسروی بروجنی افزود : همه ما در غرفه نذر کتاب که در فرهنگسرای کتاب قرار دارد با شعار ” همه با هم ؛ کتابخانه های مناطق سیل زده را از نو بسازیم” قصد داریم با مشارکت مردمی و ناشران علاقمند به این امر نیک کتابخانه های مناطق سیل زده را با کتب اهدایی راه اندازی کنیم. به همین منظور از عموم شهروندان و ناشران دعوت می کنیم با حضور در این غرفه و مشارکت در این طرح خداپسندانه به روند بازسازی مناطق سیل زده کمک کنند.

دهمین فرهنگسرای کتاب با شعار «کتاب؛ سایه‌بان شهر» در مصلای امام خمینی(ره)، روبه‌روی در شماره ۱۲ ساختمان اصلی شبستان واقع شده است.

 

انتهای متن/*