ارتقای سلامت روان در محیط کار/ حفظ سلامت بانوان ضروری است

هفته ملی سلامت بانوان با هدف ارتقای سلامت و نشاط بانوان با شعار فردا دیر است و هفته سلامت روان از روز ۲۴ تا ۳۰ مهر ماه نامگذاری شده است.

به گزارش زنان خبر، یاسر گریوانی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان خبرگفت: با توجه به هفته ملی سلامت بانوان برنامه‌های ویژه و مطلوبی در سطح مدارس، محلات و خانه‌های سلامت اجرا خواهد شد.

وی افزود: هر سال در هفته پایانی مهرماه به سلامت گروه‌های حساس بخصوص بانوان توجه جدی می‌شود، ارتقای سلامت بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور بسیار ضروری است.

گریوانی در ادامه بیان کرد: اداره سلامت شهرداری منطقه ۱۳ با همکاری خانه‌های سلامت اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع‌هایی شامل: مدیریت استرس در محیط کار، امنیت روانی در محیط کار، تأثیر سلامت جسم بر سلامت روان، مدیریت استرس و کنترل خشم و… نموده است.

وی با تاکید بر ارتقای سلامت روان ادامه داد: با توجه به اینکه شعار امسال روز جهانی بهداشت روان «سلامت روان در محیط کار»اعلام شده است آموزش‌های لازم در راستای حفظ سلامت روان کارکنان شهرداری منطقه ارائه شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ در مورد برنامه‌های هفته ملی سلامت بانوان و هفته سلامت روان اذعان داشت: برنامه‌هایی همچون: برگزاری مشاوره‌های  فردی و گروهی، برگزاری کلاس‌های روان شناسی، برگزاری تورهای آموزش‌های تفریحی، توزیع اقلام فرهنگی و آموزشی و… در این هفته برای آگاه سازی شهروندان در حال انجام می‌باشد.

وی خود مراقبتی و توجه به سلامت را بسیار مهم دانست و بیان کرد: همه افراد جامعه اعم از کودک، زن، مرد و سالمند باید نسبت به سلامت جسم و روان خود توجه ویژه داشته باشند و نباید در مورد موضوعی به این مهمی کوتاهی کنند.

وی در پایان گفت: با توجه به شعارهای هفته سلامت و روان و سلامت بانوان برنامه‌هایی که پیش‌بینی و تدارک دیده شده است شامل: مدیریت استرس، سبک زندگی و سلامت روانی، محیط کار دوست‌دار سلامت روان، آموزش ارتقای سلامت در مدارس، برنامه‌های سلامت و آگاه سازی بانوان و… است.

 

انتهای متن/*