ارائه خدمات رایگان فشارخون در مرکز سلامت خواجه نظام

به گفته نائب رئیس کمیته ملی”بیماری های غیرواگیردار” وزارت بهداشت، یک چهارم جمعیت بزرگسال کشور”فشارخون” بالا دارند.

به گزارش زنان خبر، به گفته نائب رئیس کمیته ملی”بیماری های غیرواگیردار” وزارت بهداشت، یک چهارم جمعیت بزرگسال کشور”فشارخون” بالا دارند.

در راستای آگاه سازی خانواده ها برای مقابله با انواع بیماری ها از جمله فشار خون کمپین “مقابله با فشارخون” در ۲ مرحله راه اندازی شده است.

مرحله اول اطلاع رسانی و آموزش است که از۲۷ اردیبهشت ماه آغاز شده وتا ۱۷ خردادماه ادامه دارد ومرحله دوم سنجش فشارخون است که به شکل عملی و ویزیت رایگان پزشکان از تاریخ ۱۸ خردادماه تا ۲۵ تیرماه انجام می شود.

تکه هفتم پایتخت با سبقت گرفتن از سایر مناطق،کمپین محلی و فعالی در محله خواجه نظام راه اندازی کرده است که پزشکان عضو این کمپین تا ۱۸ تیرماه خدمات رایگان به شهروندان ارائه می دهند.

ارائه خدمات غربالگری “سنجش فشارخون”

“میترا سارادوبی” کارشناس آموزش بهداشت و بیماری های مرکز سلامت خواجه نظام الملک دراین رابطه گفت: اکنون ۸۵ هزار و ۱۸۸ نفر در پایگاه های سلامت خواجه نظام، دبستان، سهروردی و عباس آباد ثبت نام کرده اند که ۴۱ هزار و ۶۹ نفر افراد میانسال(۳۰ تا۵۹ سال)، ۱۳ هزار و ۲۹۳ نفر هم شهروندان بالای ۶۰ سال هستند که در این پایگاه ها به افراد بالای ۳۰ سال خدمات غربالگری شامل سنجش فشارخون ارائه می شود.

سارادوبی در ادامه افزود: علاوه برپایگاه ها، کارشناسان سلامت در همه میادین میوه وتره بار و ایستگاه های شلوغ مترو منطقه مستقرند و با دریافت کدملی به افراد بالای ۳۰ سال خدمات رایگان ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در صورت مشاهده موارد مشکوک و برای پیگیری های بیشتر افراد به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند و در غیر اینصورت کارشناسان از طریق مشاوره کمک می کنند تا شهروندان به ویژه بانوان تغذیه و سبک زندگی مناسب وسالم را درپیش بگیرند‌.

سارادوبی در ادامه خاطر نشان کرد: کم تحرکی، مصرف دخانیات، مصرف مواد مخدر و نوشیدنی های الکلی و استرس عوامل موثر در افزایش فشار خون هستند.

بانوانی که تمایل دارند از سلامتی خود اطمینان داشته باشند به مرکز سلامت خواجه نظام الملک در انتهای خیابان معلم، خیابان برادران گوهری، زیر پل هوایی مراجعه کنند.

 

انتهای متن/*