اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری دختران در حرم امام (ره) برگزار شد

اختتامیه اولین “جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز” به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و با حضور سید حسن خمینی و وزیر آموزش و پرورش و جمعی از کارکنان مناطق مختلف ادارات آموزش پرورش در حرم امام (ره) برگزار شد.

به گزارش زنان خبر، مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان در  این مراسم گفت: جشنواره “فرهنگی هنری دختران امروز با موضوع (دختران، خانواده، گذر ازکرونا) در سطح ملی با هدف هویت یابی دختران و نشان دادن نقش آنان در ایجاد فضای سرشار از نشاط و امید و همبستگی در خانواده برگزار شد.

فرحناز مینایی پور با اشاره به اینکه این جشنواره با مشارکت دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جهموری برگزار شد، افزود: این جشنواره علمی و فرهنگی با محوریت دختران، خانواده، گذر از کرونا ویژه دانش آموزان دختر سراسر کشور و مدارس خارج از کشور در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را هویت یابی دختران و نشان دادن نقش آنان در ایجاد فضای سرشار از نشاط و امید و همبستگی در خانواده اعلام کرد.
٩ هزار و ۵۴٣ اثر به دبیر خانه جشنواره “فرهنگی هنری دختران امروز” ارسال شد
در ادامه این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: ٩ هزار و ۵۴٣ اثر فرهنگی و هنری از جمله فیلم و عکس توسط دانش آموزان دختر به دبیر خانه جشنواره “فرهنگی هنری دختران امروز” ارسال شد.
محمد صیدلو با اشاره به اینکه هفت هزار و ٢٣٣ عکس و ٢ هزار و ٣١٠ فیلم کوتاه، بلند و پویا نمایی به دبیر خانه جشنواره “فرهنگی هنری دختران امروز” ارسال شده است، افزود: ۶۳ اثر مورد تایید داورهای قرار گرفته است.
وی یادآور شد: دانش آموزان دختر استان های فارس، گلستان و شهرستان های استان تهران بیشترین آثار را به این جشنواره ارسال کردند.