احداث مسکن خانواده های دو معلول به بالا در دستور کار بهزیستی

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تا پایان سال ۹۷ خانواده‌های دارای دو معلول به بالای شهری و روستایی صاحب خانه می شوند.

به گزارش زنان خبر؛ دکتر انوشیروان محسنی بندپی  افزود: با توجه به مشکلات فراوان خانواده های دو معلول به بالابرای تامین رفاه آنان مبلغ ۳۰ میلیون تومان بلاعوض جهت تامین مسکن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای خانواده های دو معلول به بالای شهری ۱۵ میلیون تومان از سوی  بنیاد مستضعفان، ۱۰ میلیون تومان سازمان بهزیستی کشور، ۵ میلیون تومان خیرین مسکن ساز در مجموع بالغ بر ۳۰ میلیون تومان و برای خانواده های دو معلول به بالای روستایی نیز۱۰  میلیون تومان بنیاد مستضعفان، ۸ میلیون تومان سازمان بهزیستی کشور و ۲ میلیون تومان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مجموع مبلغ ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور اذعان داشت: حدود ۱۱ هزار و ۳۰۰نفر در سامانه بهزیستی کل کشور ثبت نام کرده اند وحدود ۷هزار و ۳۰۰نفر شهری و باقی روستایی بوده اند.

وی با اشاره به خانواده هایی که تا کنون ثبت نام نکرده اند گفت: خانواده هایی که دارای این شرایط هستند و هنوز در سامانه ثبت نام نکرده اند با مراجعه به اداره بهزیستی محل سکونت خود می توانند ثبت نام نمایند.

وی در ادامه تصریح کرد: حدود ۱۸۰۰ واحد مسکونی احداث و به خانواده ها واگزار شده است و باقی واحدها ۲۰ الی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که کلیه اصول ساختمانی و ایمنی در این واحدها انجام شده است.

محسنی بندپی  یادآور شد: واحد های مسکونی تا پایان سال ۹۷ به  ۱۱ هزار و ۳۰۰  خانواده ای که  دارای شرایط و متقاضی بوده اند تحویل داده خواهد شد.

وی گفت: استاندارد سازی برای افراد معلول در واحدهای مسکونی در نظرگرفته شده است و ساختمان هایی که ۲ طبقه به بالا هستند قطعا دارای آسانسوراست و برای معلولین به صورت کارشناسی  مناسب سازی شده است.