منصور کتانباف

احداث۵۰ هکتار فضای سبز در جنوب تهران

شهردار منطقه ۲۰ شهر تهران که وعده احداث ۱۰۰ هکتار فضای سبز جدید تا پایان سال جاری در این منطقه جنوبی را داده بود، از احداث بیش از ۵۰ هکتار بوستان شهری طی مدت هشت ماه گذشته خبرداد.

منصور کتانباف با بیان این خبر گفت: به منظور استفاده بهینه از زمین های بایر و معطل و جلوگیری از دست اندازی احتمالی به نوع کاربری آنها، احداث ۱۰۰ هکتار فضای سبز شهری جدید از ابتدای سال در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار گرفت که تاکنون بیش از نیمی از آن محقق شده است.

کتانباف با اشاره به اینکه ۱۴ موقعیت برای احداث بوستان و فضاهای سبز جدید در منطقه ۲۰ مکان یابی شده است، افزود: با گذشت ۸ ماه از سال، بیش از ۵۰ هکتار فضای سبزشهری در این منطقه جنوبی احداث شده که حدود ۱۶ هکتار آن به صورت بوستان های خطی در حاشیه بزرگراه های آزادگان، امام علی(ع)، شهید کریمی، شهید رجایی، شهید آوینی است.

وی ادامه داد: مراحل ساخت بوستان های گیاه شناسی، مینیاتوری، خانواده، بقیع،بانوان و فیروزآبادی با متراژ ۳۶ هکتار نیز رو به پایان است و به زودی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

شهردار منطقه ۲۰ در پایان گفت: عملیات عمرانی تعدادی از بوستان های محلی و فضای سبز جدید دیگر نیز به تازگی آغاز شده است و تا پایان سال ۱۰۰ هکتار فضای سبز شهری جدید به سرانه فضای سبز شهری منطقه ۲۰ افزوده می شود.

منبع: کارمند ایرانی