اجرای گشت‌های شبانه روزی ویژه آسیب‌دیدگان اجتماعی در منطقه‌۲۰

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ از گشت های شبانه روزی به منظور ساماندهی و اسکان افراد آسیب دیده اجتماعی در این منطقه جنوبی با اولویت فضاهای پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم ( ع) و بقعه های متبرکه خبر داد.

زنان خبر؛ عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت‌: مددسرای اجتماعی منطقه ۲۰ برای اسکان آْسیب دیدگان اجتماعی مهیا شده است که با توجه به ورود توده سرمایی به شهر تهران،‌گشت های ویژه شبانه روزی از سوی کارشناسان و مددکاران انجام می شود تا افراد بی سرپرست و کارتن خواب ها به محل اسکان اضطراری راهنمایی شوند.
مسلمی با اشاره به اینکه فضاهای پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ،‌امام زادگان و بقعه های متبرکه از اماکن اولویت دار برای رسیدگی به افراد بی سرپناه هستند افزود: افراد بی خانمان علاوه بر اسکان و پذیرایی با غذای گرم از خدمات پزشکی،‌درمانی، بهداشتی و مشاوره ای نیز بهرمند می شوند و درصورت علاقه مندی می توانند جذب مراکز کارآفرینی این منطقه نیز بشوند.
وی ادامه داد: شهروندان برای مشارکت با مدیریت شهری و کمک به کارتن خواب ها می توانند در صورت رویت این افراد، نشانی آنها را از طریق سامانه ۱۳۷ اعلام کنند تا گشت های ویژه عوامل شهرداری نسبت به اعزام این افراد به مددسرای اجتماعی اقدام کنند.
مسلمی افزود: راهنمایی و اعزام بی سر پناهان با حضور گروه های مشاوره و مددکاران اجتماعی انجام می شود تا این افراد به صورت داوطلبانه و با رضایت فردی به اماکن اسکان اضطراری منتقل شوند.
معاون شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: مددسرای اجتماعی شهرداری منطقه ۲۰ درسه راه ورامین شهر ری واقع شده است و شهروندان علاقه مند می توانند با اهدای کمک های غیر نقدی در حمایت از افراد آسیب دیده اجتماعی سهیم شوند.