اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده و تاب‌آوری اجتماعی برای ترمیم حال سیل زدگان

معصومه ابتکار از  اجرای طرح گفتگوی ملی خانواده و تاب‌آوری اجتماعی با حضور مددکاران و برای مدیریت شرایط روانی خانواده‌های آسیب دیده در مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش زنان خبر،معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به حادثه  سیل اخیر و اقدامات  صورت  گرفته  از سوی این  معاونت  در حوزه  ی زنان  و  خانواده گفت: از ساعات اولیه شروع سیل در استان گلستان، لرستان و خوزستان با مشاوران و مدیران کل استان‌های آسیب دیده ارتباط برقرار کردیم و بر روی نیازهای خاص زنان، کودکان و امنیت زنان باردار تمرکز کردیم.

ابتکار با بیان اینکه برای ترمیم روحیه زنان و کودکان آسیب دیده، طرح ارتقاء تاب‌آوری در مناطق در حال اجرا است، اظهار داشت: این طرح پیش‌تر در استان‌های مختلف اجرا می‌شد و با توجه به وضعیت کنونی هموطنان و نیاز روانی خانواده‌ها به آرامش، با قوت بیشتری آن را اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: تشکل‌های دولتی و ستادی نیز از ابتدای سیل فعالیت خود را در استان‌ها آغاز کرده و در حال امداد رسانی به خانواده‌ها هستند. در سفرم به لرستان نیز از از اقدامات خوب تشکل‌های فعال و ستادها بازدید کردم.

معاون زنان و خانواده رئیس جمهور تصریح کرد: طرح گفتگوی ملی خانواده نیز با حضور مددکاران اجتماعی و برای مدیریت شرایط روانی خانواده‌های سیل زده اجرا می‌شود.

وی در خصوص سفر خود به لرستان خاطرنشان کرد: در سفرم به لرستان با مدیران شبکه بهداشت نشست و بهداشت باروری نشست اختصاصی برای تمرکز بر امدادرسانی به بانوان داشتم. به علاوه از کمپ‌های هلال احمر و چادرهای اسکان نیز بازدید کردم. خوشبختانه خدمات بهداشتی به بانوان و کودکان با وضعیت خوبی ارائه می‌شود و در همین مدت ۴۶ مورد زایمان موفق در شهرها و روستاهای سیل زده داشتیم.

ابتکار در پایان تأکید کرد: مهم‌ترین وظیفه معاونت زنان در این حادثه، سیاست گذاری، همکاری با دستگاه‌های دیگر برای نظارت بر ارائه خدمات و پایش نیازهای مناطق سیل زده است.

منبع:مهر
انتهای متن/*