ابلاغ دستورالعمل ایجاد و ساماندهی آرامستان‌ها و غسالخانه‌های روستایی

پرندوار مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری تهران گفت: ابلاغ دستورالعمل ایجاد و ساماندهی آرامستان‌ها و غسالخانه‌های روستایی پس از نیازسنجی به فرمانداران و دهیاران سطح استان تهرن اعلام شد.

به گزارش زنان خبر، جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان، با حضور علیخانی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مروستی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، پرندوار، مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری، مقصودی‌فر، مدیرکل ثبت احوال استان و سایر اعضا در محل استانداری تهران با موضوع  ابلاغ دستورالعمل ایجاد و ساماندهی آرامستان‌ها و غسالخانه‌های روستایی برگزار شد.

معصومه پرندوار، مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری تهران در این جلسه، ضمن اشاره به لزوم ساماندهی آرامستان‌های روستاهای استان، اظهار داشت: دستورالعمل ایجاد و ساماندهی آرامستان‌ها و غسالخانه‌های روستایی را  به فرمانداران و دهیاران سطح استان ارسال شده است و این مهم، بدون تردید در ثبت وقایع چهارگانه علی الخصوص وفات، نقش موثری خواهد داشت.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری تهران، یادآور شد: یکی از مشکلات عمده حوزه روستایی، بحث اقامت‌های غیرقانونی اتباع افغان در مناطق روستایی است که نیازمند رسیدگی خواهد بود‌.

وی در پایان نیز تاکید داشت: در راستای اعتلای استان و همچنین هم‌افزایی میان اداره‌کل روستایی و ثبت احوال استان تهران، ما این آمادگی را داریم تا در کمیته‌های ثبت وقایع چهارگانه در شهرستان‌ها، ظرفیت دهیاران را بسیج کنیم.

 

انتهای متن/*