ابتکار: رسیدگی به امور زنان نباید ویترینی و تزیینی باشد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: رسیدگی به امور زنان باید جهادی، تخصصی و دقیق صورت گیرد و از نگاه ویترینی و تزیینی به آن باید پرهیز کرد.

به گزارش زنان خبر، به  نقل  از خبرگزاری مهر، معصومه ابتکار معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با حضور در نشست تخصصی مشاوران وزرا و دستگاه‌ها در بخش بانوان نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با آرزوی قبولی طاعات گفت: امیدوارم بتوانیم از برکات این ماه استفاده کنیم، این ماه فرصتی برای بازنگری و تجدید نظر در بسیاری از اعمال و رفتار و انس معنوی با قرآن نه در حد شکلی و قرائت، بلکه تدبر در قرآن و استفاده از آموزه‌های آن در زندگی است.

وی ادامه داد: رمضان ماه بخشش است که انسان باید تمرین گذشت و ایثار را داشته باشد و امیدوارم آنچه در این یک ماه تمرین می‌شود هم در بعد معنوی و عرفانی و هم سبک زندگی، برای تمام سال همیشگی شود. نمایشگاه قرآن جایی برای تدبر است و امیدوارم همه از آن استفاده کنند.

پرداختن به بحث عدالت جنسیتی به صورت ویژه ضرورت دارد

ابتکار افزود: ارائه برنامه‌های سال ۹۸ در چارچوب سیاست‌ها و پرداختن به بحث عدالت جنسیتی به صورت ویژه ضرورت دارد که از محوری ترین رویکرد دولت، بحث زنان و خانواده است. عدالت در مبانی انقلاب اسلامی ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … دارد که باید سعی کنیم یکی از ابعاد عدالت جنسیتی است، محقق شود.

معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه ما مدیون زنان شهدا و جانباز و ایثارگران و مادران شهدا هستیم، گفت: آنها ریشه‌های ما هستند با تمام مشکلات و چالش‌هایی که وجود دارد. زنان با استقامت موجب پیشرفت‌های قابل توجه شدند و این پشتکار موجب می‌شود تا ما با جدیت بیشتر پیگیر امور شویم.

وی با اشاره به شرایط تحریم و جنگ اقتصادی و ایستادگی مردم ایران مقابل هجمه‌ها، بیان کرد: ما مسئولان با اعتقاد راسخ و جهادی به معنای واقعی، علمی، تخصصی و نگاه اعتدالی در پیشبرد بحث عدالت جنسیتی باید پیش رو باشیم.

وی بیان کرد: هنگامی درباره عدالت جنسیتی و شاخص‌های ابلاغ شده بحث می‌شود، انتظار می‌رود شما به عنوان مشاوران امور زنان دستگاه‌های پیشرو اجرای شاخص‌ها و پیگیری و تحقق و تغییرات شاخص‌ها باشید.

ابتکار افزود: این شاخص‌ها قابل بازنگری و انعطاف است و ضرورت دارد در این موضوع با اولویت حرکت کنید.

بیشتر بخوانید:

کارآفرین برتر و نمونه شهرستان ری؛ زنان رابطی بین جامعه و خانواده هستند

استقبال بانوان از طرح”میز خدمت” در منطقه ۱۸

 

وی با اشاره به سهم ۳۰ درصدی زنان در پست مدیریتی و اجرایی کشور، گفت: بانوان توانایی حضور در این عرصه را در صورت داشتن وقت و انگیزه دارند. اما یک سال و نیم در این زمینه تلاش شده است، این مسئله اهمیت زیادی دارد و در برخی از حوزه‌های مدیریتی می‌توان از نگاه‌ها و رویکردهای مختلف بانوان استفاده کرد چنانکه برخی از دستگاه‌ها خدمات ویژه به حوزه بانوان دارند که با استفاده از زنان می‌توان با نگاه ویژه زنان به این عرصه توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ دستگاه موفق به ثبت پست مشاور امور بانوان شده اند، بیان کرد: این نشان دهنده تثبیت این پست است و امیدواریم دیگر دستگاه‌ها نیز تلاش کنند.

 

انتهای متن/*