ابتکار بر ضرورت برقراری گفت وگوی بین نسلی تاکید کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاکید بر برقراری گفت و گوی بین نسلی، گفت: ما که داعیه مردم سالاری دینی را داریم باید این انتقال بین نسلی را انجام بدهیم.

به گزارش زنان خبر، معصومه ابتکار روز پنجشنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز که در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: شایسته است مفاهیم و ارزش های انقلاب را برای نسل کنونی با زبان، ادبیات و هنر بدرستی منتقل کنیم و به آنها فرصت بدهیم تا در باره این مفاهیم و ارزش ها بیاندیشند و پرسش کنند.

وی بابیان اینکه شکاف بین نسلی پدیده ای طبیعی است، افزود: باید به جوانان، نوجوانان و کودکان اجازه بدهیم تا نسبت به مفاهیم انقلاب باتوجه به چالش و دغدغه هایی که با آنها روبرو هستند، دیدگاه و نظراتشان را مطرح کنند.

این مسئول اضافه کرد: همانگونه که ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی و ریشه در عقل و منطق دارد باید گفت و گوی بین نسلی را برای تداوم ارزشها و مفاهیم بلند انسان ساز انقلاب برقرار کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اعلام کرد: مهارت گفت و گو یکی از موضوع هایی است که این معاونت با همکاری آموزش پرورش آن را دنبال می کند و نمونه اش برگزاری این جشنواره فرهنگی دختران امروز است که در قالب هنر، عکس و نوشتارها دیدگاهشان را پیرامون مسائل روز مطرح می کنند.

ابتکار ادامه داد: برای انسجام جامعه و خانواده ضروری است تا مهارت های شنیدن و ارتباط دو طرفه را با نسل کنونی نهادینه و این مفاهمه را برقرار کنیم.

وی بابیان اینکه امام راحل با جوانان نسل خودش هرگز برخورد کلیشه ای، جذبی و سلبی نداشتند، تاکیدکرد: همین رفتار امام باعث شد تا انقلاب اسلامی باقدرت در این سال ها استمرار داشته باشد.

این مسئول گفت: رویکرد امام راحل به عنوان فقیه جامع الشرایط نسبت به زنان، باعث شد تا راه شکوفایی استعدادهای زنان ایرانی باز شود به گونه ای که در دانشگاهها و کسب رتبه های علمی شتابی بیش از زنان جوامع دیگر داشتند.

ابتکار یادآور شد: در دولت دوازدهم تعداد زنان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از ۲۷.۵ درصد امروز به ۳۳.۳ درصد رسیده است و این توفیق به واسطه این حاصل شده که امام راه را برای ورود زنان به عرصه‌های علمی و مدیریتی باز کردند.

وی اظهار داشت: در آموزش عالی و آموزش و پرورش وظیفه سنگینی داریم که باید برای تداوم ارزش‌ها و مفاهیم عمیق فرهنگی و اخلاقی در موضوع مهارت‌های زندگی و فکری با نسل جوان ارتباط برقرار کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار امیدواری کرد؛ مفاهیم و ارزش های انقلاب و امام راحل در سبک زندگی و انتخاب های نسل کنونی تاثیر گذار باشد.

آیین اختتامیه اولین “جشنواره فرهنگی و هنری دختران روز پنجشنبه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و با حضور سید حسن خمینی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، معصومه ابتکار معاون ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و جمعی از مدیران و کارکنان مناطق مختلف ادارات آموزش پرورش در حرم امام خمینی (ره) برگزار شد.
همچنین در پایان این مراسم از تعدادی از فعالان “جشنواره فرهنگی و هنری دختران امروز” با اهدای لوح قدردانی شدند.

 

انتهای متن/*