آوای زنگ نیکوکاری در مدارس منطقه ۱۹ تهران نواخته شد/ توزیع ۳۰ هزار پاکت جشن نیکوکاری و قلک دانش آموزی در مدارس

آوای زنگ نیکوکاری همزمان با نخستین روز از جشن نیکوکاری صبح امروز در ۱۴۰ مدرسه در سطح منطقه ۱۹ تهران نواخته شد.

به گزارش زنان خبر، زنگ نیکوکاری در نخستین روز از جشن نیکوکاری با حضور جمعی از دانش آموزان و مسئولان اجرایی منطقه ۱۹به صورت نمادین به منظور کمک به نیازمندان در دبستان دخترانه شاهد کوثر نواخته شد.

به گزارش زنان خبر مهدی سامانی، رئیس کمیته امداد منطقه ۱۹ تهران با اشاره به نواخت آوای زنگ نیکوکاری در بیش از ۱۴۰ مدرسه در سطح منطقه ۱۹ تهران گفت: این مراسم صبح امروز با حضور جمعی از مدیران و مسئولان منطقه به همراه تعدادی از دانش آموزان نیکوکار با نیت کمک به نیازمندان به صورت نمادین در دبستان دخترانه شاهد کوثر برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه جشن نیکوکاری امسال با شعار « جوانه لبخند می کاریم » به میزبانی بیش از ۱۴۰ مدرسه در منطقه۱۹ برگزار شد، افزود: کمک های جمع آوری شده پیش از آغاز سال نو به همت مسئولان آموزش و پرورش در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار می گیرد.
سامانی به پایگاه های برگزاری جشن نیکوکاری در دومین روز از جشن نیکوکاری در سطح منطقه ۱۹ اشاره کرد و گفت: این مراسم در محل خانی آبادنو، میدان ابن سینا، جنب بانک پاسارگاد از ساعت هشت صبح لغایت ۱۹ برپا می شود.
رئیس کمیته امداد منطقه ۱۹ تهران ادامه داد: در روز جمعه نیز مصادف با ۱۸ اسفند ماه کمیته امداد منطقه ۱۹ با استقرار در محل میعادگاه نماز جمعه ، آماده جمع آوری کمک های مردمی خواهد بود.
سامانی به توزیع ۱۵ هزار پاکت احسان دانش آموزی و ۱۵ هزار قلک دانش آموزی در بین دانش آموزان مدارس منطقه ۱۹ اشاره کرد و گفت: با برگزاری این مراسم دانش آموزان هدایای خود به پایگاه جمع آوری کمک های جشن نیکوکاری در مدارس خود تحویل خواهند داد.
رئیس کمیته امداد منطقه ۱۹ تهران، گفت: تدابیری اندیشه شده تا کمک های جمع آوری شده تا پایان اسفندماه در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه جشن نیکوکاری از سال ۱۳۶۹ همه ساله درآستانه عید نوروز و بهار طبیعت برگزار میشود، بیان کرد: هدف از برگزاری این جشن پاسخگویی به نیاز محرومان با مشارکت عموم مردم است.

سامانی بیان کرد: در حال حاضر ۹۳۰ خانوار از خدمات کمیته امداد منطقه ۱۹ بهره مند می شوند که در این ایام نزدیک به نوروز نیازمند کمک های مردمی هستند.

رئیس کمیته امداد منطقه ۱۹ تهران با بیان اینکه شهروندان نیکوکار این منطقه سال گذشته در جشن نیکوکاری حدود ۴۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند،ابراز امیدواری کرد: این رقم امسال افزایش یابد تا بتوانیم به نیازمندان بیشتری کمک کنیم.

وی به پرداخت کمک های مردمی از طریق سیستم بانکی اشاره کرد و گفت: نیکوکاران گزامی می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۰۹۴۲۴۴۵۰۰۳ بانک ملی شعبه نیاکان و یا شماره کارت مجازی ۳۰۶۷۹۹۱۸۹۹۸۸۵۵۵۶ به نام کمیته امداد منطقه ۱۹ تهران پرداخت کنند.
شایسته ذکر است؛ امسال جشن نیکوکاری از ۱۶ لغایت ۱۸ اسفند ماه به منظور جذب کمک ها و هدایای مردم نوعدوست به خانواده های محروم و نیازمند با هدف گسترش و تقویت هرچه بیشتر فرهنگ احسان و انفاق، کمک به همنوع و انسجام اجتماعی و تامین مایحتاج شب عید نیازمندان برگزار می شود.

 

انتهای متن/*