آموزش نگهداری اتوبوسی گل و گیاه در منطقه ۱۳

با توجه به زندگی ماشینی امروزه شهرها و دغدغه و هیاهوی ازدحام شهرنشینی باید با افزایش کاشت گل و گیاه بتوانیم فضای جامعه را زیباتر کنیم.

به گزارش زنان خبر، امیرحسین عساری معاون خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری منطقه ۱۳ در گفت‌وگو با خبرنگار زنان‌خبرگفت: با توجه به دغدغه‌ها و هیاهوی شهرنشینی باید نسبت به افزایش کاشت گل و گیاه و آموزش نگهداری از آن اقدام شود.

وی افزود: با گل، گیاه و فضای سبز می‌توانیم در روحیه افراد جامعه تأثیر خوبی ایجاد کنیم و حتی روحیه شادی در بین افراد ایجاد می‌شود.

معاون خدمات شهری و محیط ‌زیست شهرداری منطقه ۱۳ با اشاره به ابتکار مراکز گل و گیاه بیان کرد: با راه‌اندازی اتوبوس گل و گیاه در محدوده منطقه ۱۳ ابتکاری نو در راستای گل و طبیعت در مراکز تحقیقات و مشاوره گل و گیاه است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اتوبوس گل و گیاه باهدف آشنایی و آموزش‌های شهروندان بخصوص بانوان خانه‌دار در سطح منطقه خدمت‌رسانی می‌کند.

عساری حضور کارشناسان مراکز تحقیقات و مشاوره گل و گیاه در این اتوبوس تأکید کرد و اظهار داشت: کارشناسان گل و گیاه آموزش‌های ضروری و اساسی را به‌صورت تئوری و عملی، به شهروندان می‌دهند تا در حفظ و نگهداری طبیعت و گل‌های آپارتمانی کوشا باشند.

معاون خدمات شهری و محیط ‌زیست شهرداری منطقه ۱۳ ادامه داد: درزمینهٔ گیاهان آپارتمانی، دارویی، سبزی‌کاری، مبارزه غیر شیمیایی با آفات فضای سبز ازجمله سفید بالک، کاشت و نگهداری بنفشه آفریقایی، تولید کود کمپوست و… نیز آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

وی در خصوص تاریخ استقرار اتوبوس گل و گیاه در منطقه ۱۳ گفت: این اتوبوس

هفته‌ای یک روز در یک محله از منطقه ۱۳ مستقر می‌شود و روز چهارشنبه مورخ ۲۹ شهریورماه نیز در محله زاهد گیلانی و در کوچه‌های این محله حر کت می‌کند.

 

عساری در پایان بیان کرد: کارشناسان و متخصصان گل و گیاه با ارائه آموزش‌های لازم به شهروندان در منازل، مجتمع‌های مسکونی، همچنین اصناف، گلدان‌های گل و گیاه و بسته‌های کود و خاک و… اهدا و علاقه‌مندان در تورهای علمی و تفریحی ثبت‌نام می‌شوند.

 

انتهای متن/*