آموزش با طعم اشتغالزایی برای بانوان روستای تقی آباد

آموزش با طعم اشتغالزایی برای بانوان روستای تقی آباد به همت مجموعه ی دهیاری و شورای اسلامی روستا برگزار می شود.

به گزارش زنان خبر، بحث اشتغالزایی سالهاست که به یکی از دغدغه های اصلی مسئولان تبدیل شده است برای این منظور آموزش مهارت های مختلف به شهروندان به خصوص بانوان از جمله برنامه هایی است که برای حضور افرادی که تمایل دارند وارد بازار کار شوند در دست اجراست که مجموعه ی دهیاری و شورای اسلامی روستای تقی آباد اقدامات مختلفی را در این  راستا انجام داده است.

آموزش مهارت هایی که زمینه های اشتغالزایی را برای افراد بسیاری در شهر و روستا فراهم کرده است.

در این راستا به همت دهیاری وشورای اسلامی روستای تقی آباد در بخش مرکزی شهرستان ری، آموزش کلاس های طراحی روی سفال برای بانوان علاقه مند برگزار شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

بانوان روستا پس از گذراندن دوره های آموزشی زیر نظر مربی مجرب خانم جاوید می توانند وارد بازار کار شوند.

بانوانی که تمایل دارند در این کلاس های آموزشی شرکت کنند می توانند به دهیاری و شورای اسلامی تقی آباد  در محله ی تقی آباد مراجعه کنند و با شرایط ثبت نام در این کارگاه های آموزشی آشنا شوند.

 

سفالگری

سفالگری یکی از کهن ترین صنایعی است که محل تولید آن از کشور ایران است.  تاریخ سفالگری در ایران از هزاره هشتم پیش از میلاد شروع شد. مهم ترین پیشرفت در صنعت سفال سازی ، خلق نقاشی روی سفال ها می باشد . این روش ممکن است در نتیجه انگیزه زیبا پسندی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ظروف باشد. سابقه سفال ها در ایران به هزارهای قبل از میلاد تعلق دارد. اولین نمونه های سفال مربوط به دوره اول تمدن یعنی هزاره پنجم قبل از میلاد است.

هنر نقاشی روی سفال

در زمینه هنر سفالگری به وجود آمده است. نقاشان سفال پس از آشنایی با سفال از خط های هندسی استفاده می کردند و رفته رفته به جای خط های هندسی روی سفال، گل ، گیاه و یا حیواناتی مانند: مار ، شترمرغ، روی ظرف نقاشی می کردند. این روش به سبب شوق هنری ابداع شد . نقاشی به سبک طبیعی و برابر آنچه که در طبیعت وجود داشت و بر اساس ذوق هنری انسان ها ، رفته رفته هنرمندان، به نقاشی کردن طبیعت و موجودات و اشیا پرداختند.

 

 

انتهای متن/*