آموزش‌وپرورش باید به سمت کارآفرینی حرکت کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش‌ها در کشور نیازمند بازنگری است گفت: آموزش‌ها در کشور باید به سمت کارآفرینی تدوین شود.

به گزارش زنان خبر،محمدرضا منصوری شامگاه دوشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان مرکزی که در تالار کوه نور اراک برگزار شد با اشاره به اصول مهم در بخش تولید و صادرات اظهار داشت: نیروی انسانی، تکنولوژی و مدیریت ۳عامل مهمی است که اگر باهم موفق عمل کنند تولید و صادرات را با افزایش و رشد همراه می‌سازد و حال سوال اینجاست که ما در کدامیک از این عوامل موفق بوده ایم که امروز انتظار صادرات داشته باشیم.

وی افزود: اگر تولیدات بخش نفت و پتروشیمی را کنار بگذاریم می‌بینیم چندان در بخش تولید کالای صادراتی موفق عمل نکرده ایم که باید برای این موضوع مهم برنامه‌ریزی و چاره اندیشی کرد.
منصوری تصریح کرد: نیاز داریم تا نسبت به تغییر قوانین و شرایطی که بسترساز تغییر در روند تولید در طول ۱۰ساله است اقدام کرد تا بتوانیم شاهد رشد و توسعه تولید و صادرات باشیم.
نماینده مردم ساوه وزرندیه در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اهمیت توجه ویژه به بخش آموزش تاکید کرد و گفت: آموزش‌های امروز ما همان آموزش‌های ۵۰سال گذشته است و بخش آموزش و پرورش ما پاسخگوی صنعت نیست و به رغم آموزش‌های داده شده، افرادی که این آموزش‌ها را می‌بینند نمی‌توانند کارآفرین باشند.
منصوری اضافه کرد: امروز باید رشته‌های کاری را از همان اول ابتدایی مشخص کنیم چراکه فرد اگر براساس علاقه‌اش درس بخواند موفق خواهیم بود.
وی اضافه کرد: درحالی منابع نفتی را هدر می‌دهیم که باید در کشور انتظار کارآفرینی از هزینه‌های انجام شده برای آموزش‌ها داشت هرچند به برنامه‌های کوتاه مدت برای آموزش کارآفرینی برای دارندگان مدارک آکادمیک نیاز داریم و در کنار آموزش‌ها حقوق مشخصی برای آموزش کارآفرینی در نظر گرفت.
عضو کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت به روزرسانی تکنولوژی در کشور گفت: بخش تکنولوژی کشور نیاز دارد تا هر ۴سال یکبار به روز شود چراکه اگر نتوانیم به تکنولوژی جدید برسیم مجبور به تولید در بستر گذشته هستیم که این تحمیل بار سنگین به تولید و در نتیجه تولید براساس هزینه‌های غیرقابل معقول است.
وی ادامه داد: ایران امروز یکی از امن ترین کشورهای سرمایه‌گذاری به شمار می رود که باید از این موقعیت مهم کشور بهره درست را برد و زمینه سرمایه گذاری درست و صحیح در کشور را فراهم آورد.
تسنیم