آقای روحانی مرسی که هستید

رییس جمهور برای برای کمک به مردم زلزله زده غرب کشورمبلغ ۵ و۶ میلیون تومان بلاعوض و وام ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است.

به گزارش زنان خبر، آقای رییس جمهور مبلغ ۵ و ۶ میلیون تومان بلاعوض چه دردی از زلزله زدگان غرب کشور دوا می‌کند؟ آیا آنان که اکنون به معنای واقعی خانه خراب رسیده‌اند را درک کرده‌اید که با این مبلغ اندک برای آنان چاره اندیشیدید؟

آقای روحانی! مردم زلزله زده غرب کشور بجز لباس‌های پاره و خاکی که به تن دارند هیچ چیز دیگری در این دنیا ندارند به نظر شما این مبلغ را خرج کرایه خانه، پوشاک، لباس، وسایل خانه و… کنند یا اینکه آن را در بانک‌ها سپرده بگذارند و با سود آن امورات را بگذرانند و در همین خرابه‌ها دل خوش کنند؟

نمی‌دانم چه زمانی وام ۱۰۰ میلیون تومانی به آنان تعلق خواهد گرفت، وامی که مطمئنا بدون ضامن اعطا نخواهد شد. آنان در این گره‌ای که در سرنوشتشان خورده است ضامن را از کجای آوارها بیاورند؟ دولت برای رفع مشکلات آنان در اسرع وقت چه اقدام جدی انجام داده است تا مرهم دل زخم خورده‌اشان باشد.

مردم غیور کرد همیشه در صحنه بودند، در زمان جنگ تحمیلی خوش درخشیدند و نقش آفرینی خوبی داشته اند؛ اینک زمان رسیدگی به امور مسکن و زندگی خراب آنان است.

شما نیازمند رای مردم برای خدمت رسانی به دولت جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس جمهور بودید و مردم شما را انتخاب کردند؛ حالا زمان خدمت رسانی موثر به همان مردم است. درد مردم  در پشت میز و جلسات متعدد درمان نخواهد شد بلکه با عمل هرچه سریعتر مداوا می‌شود.

نمی‌دانم زلزله ۳/۷ ریشتری برای تکان دادن قلب و وجدان بسیاری از مسئولین کافی نبود؟ اقدام و عمل اینجا باید نمایان باشد؛ همت جهادی اینجا باید خودی نشان دهد.

آقای روحانی! مرسی از اینکه هستید؛ تشکر از اینکه به غرب کشور سفر کردید و بسیار بسیار تاسف خوردم چرا هنگام سخنرانی از خودرو پیاده نشدید و همنشین مردم آواره و زلزله زده نبودید، انگار ماشین و صندلی شما خیلی گرم بود!!!

آیا شما یا هیئت دولت محترمتان حتی محض تفریح هم که شده در این روز و شب‌های سرد رو به زمستان در چنین چادرهایی که زلزله زدگان هستند، خوابیده‌اید؟

رییس جمهور محترم وقت! شاهد حضور غیرمنتظره تمام اقشار جامعه حتی آنان که به برخی از اصول پایبند نبوده‌اند، هستیم؛ شما و زیردستانتان به عنوان دولت مردان بیشتر همت کردید یا مردمان عادی ایران زمین؛ پس چه مردمان خوب و با غیرتی داریم که جور ضعف‌های دولت در این شرایط را می‌کشند.

مسئولین شما در این بحران‌ به خوبی عمل نکردند و بسیاری از افراد به دلیل عدم اعتماد کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی را در قالب کمک‌های مردم نهاد به دست این عزیزان مصیبت زده می‌رسانند.

اگر نیمی از همت و تلاشی که شما و همکارانتان در ستاد انتخاباتی تبلیغات ریاست جمهوری دوره دوازدهم داشتید را به مردم کرمانشاه ارائه دهید برای رفع مشکل آنان کافی است. راستی شما در تبلیغات ریاست جمهوری سفرهای استانی زیادی رفتید و با مردم رو در رو صحبت کردید، در آن زمان مردم کرمانشاه برای شما چه کردند؟ آیا زمانی که پس زلزله به آنجا رفتیتد رفتارتان همان رفتار بود؟ انگار حرف و عملتان اینجا همخوانی نداشت.

مردم ما احساسی هستند و غرور دارند شما را به خدا غرورشان را نشکنید و در این بحران حقشان را به آنان بدهید، انقاق پیشکش.

رییس جمهور محترم دولت دوازدهم چاره اندیشی کنید برای مردمی که آواره‌اند و عزیزانشان زیر آوارند.

 

انتهای متن/*