آقای روحانی اطرافیانتان نمی گذارند صدای ما به گوش شما برسد/ معاونت زنان ریاست جمهوری سعی بر مردانه جلوه دادن زنان جامعه دارد

عضو اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن انتقاد از برخی مواضع معاونت زنان ریاست جمهوری گفت: متاسفانه در طول دو سال اخیر بعضی نقل قول‌ها واقدامات معاونت زنان ریاست جمهوری موجب شد که ما امروز از عدم توجه کافی به جایگاه حقیقی نهاد خانواده و وضعیت روانی خانواده‌ها و زنان کشورمان نگران باشیم.

به گزارش زنان خبر؛  علی عرب مسئول تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در حضور رئیس جمهور در دانشگاه صنعتی شریف نکاتی را مطرح کرد.

عرب در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی دانشجو صدای رسای جامعه‌ و تجلی بخش واقعیت‌ها، آرمان‌ها و خواسته‌های آن جامعه است. مطالبه‌گری دانشجویان به عنوان فرزندان این ملت از مسئولین کشور مسئله‌ای است که جزو اصول جنبش دانشجویی ایران اسلامی در کنار استکبارستیزی و عزت طلبی قرار می‌گیرد.

وی افزود: امروز یعنی ۱۶ آذر ۹۴ بیش از ۷۰۰ روز است که اطرافیان جنابعالی اجازه نداده‌اند صدای ما از پشت دیوار‌های پاستور به گوش شما برسد و با انحصار شما در بین عده‌ای خاص از طرفدارانتان تلاش کرده‌اند تا دو قطبی مخالفین و موافقین رئیس جمهور را القا کنند و تنها اتحادیه‌های دانشجویی رسمی کشور را بایکوت کرده و در طول این دو سال با سانسور دولتی و برنامه‌ریزی شده سعی کردند صدایمان را ساکت کنند.

عضو اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان افزود: جناب آقای رئیس جمهور اگر فردی در جنبش دانشجویی یا تشکلی از شما یا سخنانتان یا کابینه و دولت‌مردان و اقداماتشان انتقاد کرد دشمن شما و دولت محترم تدبیر و امید نیست، که با انواع برچسب‌ها و اتهامات او را تحقیر کرده و با ایجاد دو قطبی اعتدال و افراط آنها را از میدان فعالیت علمی و سیاسی و فرهنگی بیرون برانند.

عرب در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر نکاتی در خصوص عملکرد دولت تصریح کرد: چگونه است که وام سه میلیون تومانی ازدواج را با سختگیری‌های بسیار به جوانان تازه عروس و داماد می‌دهند ولی به کهنسالان ایران خودرو وسایپا وام ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی اختصاص می‌دهند و مردم را زیر بار بهره چند ده درصدی قرار می دهند.حتما اطلاع دارید و به شما منتقل کرده‌اند که ۴ میلیون جوان در حال  فارغ التحصیل شدن هستند و به اشتغال نیاز دارند اما به نظر می‌رسد دولت برنامه جدی برای اشتغال و مواجه با این بحران در سال‌های پیشرو ندارد.

وی همچنین افزود: رفع تحریم‌های ظالمانه در طول سال‌های اخیر چه در این دولت و چه در دولت قبل جز مطالبات جدی ما دانشجویان بوده است. تحریم هایی که استخوان‌های عده‌ای را مانند همان چرخ توسعه اقتصادی در اوایل دهه ۷۰ خورد نمود و اشرافی‌گری عده‌ای را در شمال شهرها ایجاد کرد، نتیجه همین تحریم‌های ظالمانه هم برای مردمان حاشیه نشین  و محروم همان شد.

این فعال دانشجویی ادامه داد: این تحریم‌ها از زاویه دیگر اتفاق مهم دیگری را رغم زد. یعنی ادامه همان روندی که در زمان جنگ تحمیلی در کشور را شاهد بودیم پشت سر می‌گذاریم و ملت ما با همدلی و تولید داخلی روی پای خود ایستاد ولی دست‌گدایی مقابل اجنبی دراز نکردند اما کشاورزان و تولیدکنندگان خرد و دامداران از فردا می ترسند که عده‌ای که دل در گرو جهانی شدن و وابستگی متقابل دارند چشم خود رابر روی زحمت کارگر و کشاورز و دامدار ایرانی ببندند و با واردات بی رویه و غیر منطقی آنها را به خاک سیاه بنشانند.

عضو اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان همچنین ضمن انتقاد از برخی مواضع معاونت زنان ریاست جمهوری گفت: متاسفانه در طول دو سال اخیر بعضی نقل قول‌ها و اظهار نظرها و اقدامات معاونت زنان ریاست جمهوری موجب شد که ما امروز از عدم توجه کافی به جایگاه حقیقی نهاد خانواده و وضعیت روانی خانواده‌ها و زنان کشورمان که عده‌ای سعی بر مردانه جلوه دادن آنها هستند و می‌خواهند آنها را برده مدرنیته و تمدن سازی غربی نمایند، نگران هستیم.

وی در پایان گفت: متاسفانه دیده می‌شود همان‌هایی که در سال ۷۸ فتنه کوی دانشگاه و فتنه سال ۸۸ را ایجاد کردند، درصدد هستند دوباره با شعارهای دروغین و اردوکشی‌های سیاسی فضای آرامش و همدلی کشور را به هم زنند و فتنه دیگری را رقم زنند و آن را به نام دولت شما تمام کنند. این افراد تلاش دارند با سخنرانی‌های حاشیه‌ساز و ساختار شکنانه حتی دانشگاه‌ها را به فضای التهاب سیاسی بکشانند و از دانشگاه‌ها به عنوان ابزاری در جهت پیش برد اهداف خود استفاده کنند.

منبع: تسنیم

عضو اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان ضمن انتقاد از برخی مواضع معاونت زنان ریاست جمهوری گفت: متاسفانه در طول دو سال اخیر بعضی نقل قول‌ها واقدامات معاونت زنان ریاست جمهوری موجب شد که ما امروز از عدم توجه کافی به جایگاه حقیقی نهاد خانواده و وضعیت روانی خانواده‌ها و زنان کشورمان نگران باشیم.