اتوبوس دانشگاه آزاد

آخرین وضعیت پرونده اتوبوس دانشگاه آزاد/ ۶۰ سال زندان برای متهم ردیف اول پرونده ساینا شیمی

وکیل شاکیان پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات در خصوص آخرین وضعیت این پرونده گفت: روز اول مردادماه سال جاری دومین جلسه رسیدگی به پرونده یاد شده در دادگاه تجدید نظر برگزار خواهد شد.

به گزارش زنان خبر، حسام نواب صفوی، وکیل شاکیان پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات بیان کرد: پس از صدور رأی از سوی دادگاه بدوی، پرونده با اعتراض دانشگاه آزاد اسلامی به دادگاه تجدید نظر رفت و دوازدهم اسفندماه سال گذشته اولین جلسه دادگاه تجدید نظر در شعبه ۶۹ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی فتاح برگزار شد.

وکیل شاکیان پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وکلای دانشگاه آزاد اسلامی طولانی صحبت کردند و جلسه بیش از یک ساعت طول کشید؛ لذا فرصتی برای شاکیان و وکیل برای ارائه توضیحات وجود نداشت در نتیجه مقرر شد جلسه‌ای صرفا برای صحبت شکات تعیین شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا روز اول مردادماه سال جاری دومین جلسه رسیدگی به پرونده یاد شده در دادگاه تجدید نظر برگزار خواهد شد.

نواب صفوی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مورد اتوبوس بین پرسنل و دانشجوها تبعیض انجام داده است، اظهار کرد: در این خصوص دو استفتاء از آیات عظام مکارم شیرازى و علوى گرگانى در همین مورد گرفته شده که در پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی آمده‌است: لازم است برای تردد دانشجویان وسایلی که تأیید فنی و… را داراست در نظر گرفته شود و اگر مسوول مربوطه در انجام وظایف محوله کوتاهی و سهل انگاری کرده، لازم است مطابق قوانین با او برخورد شود.

اخبار,اخبار اجتماعی

وکیل شاکیان پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات همچنین در خصوص پاسخ آیت‌الله علوی گرگانی در مورد استفتاء انجام شده گفت: در پاسخ ایشان نیز آمده‌است: هر گونه تبعیض غیر عادلانه در اسلام نفی شده‌است و لازم است در جامعه اسلامی از این‌گونه مسائل دوری شود.

اخبار,اخبار اجتماعی

۶۰ سال زندان برای متهم ردیف اول پرونده ساینا شیمی

شعبه اول دادگاه انقلاب قم علی اکبر رضوانی متهم ردیف اول پرونده ساینا شیمی را به ۶۰ سال زندان محکوم کرد.

به گزارش مهر، علی اکبر رضوانی متهم ردیف اول پرونده موسوم به ساینا شیمی در رأی بدوی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب دادگستری استان قم بابت سردستگی اخلال در نظام اقتصادی کشور منجر به اخلال در توزیع سوخت و حامل‌های انرژی از طریق قاچاق عمده، به ۳۰ سال حبس و ۴۰ ضربه شلاق تعزیری در انظار عمومی محکوم و بابت اخلال در نظام اقتصادی کشور با سو استفاده و فروش غیرمجاز مواد اولیه خریداری شده از بورس در بازار آزاد به ۳۰ سال حبس و ضبط کلیه اموال و مبالغ شناسایی شده که از طریق خلاف قانون بدست آمده محکوم شده است.
آموزش ۲ماهه نسخه خوانی با ارائه مدرک رسمی
بهترین آبسردکن های پیشنهادی برای خرید

همچنین در ادامه این حکم متهم ردیف دوم آقای سعید رضوانی به اتهام مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به نحوه اخلال در توزیع مایحتاج عمومی از طریق قاچاق سازمان یافته سوخت و حامل‌های انرژی به طور عمده به بیست سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در ملأ عام و بابت مشارکت در اخلال نظام اقتصادی با سو استفاده و فروش غیرمجاز مواد اولیه خریداری شده از بورس در بازار آزاد به ده سال حبس و ضبط کلیه املاک از طریق خلاف قانون بدست آمده محکوم شده است.

بر اساس این حکم شرکت پالایشگاهی ساینا شیمی منحل و نفع دولت مصادره می‌شود.

 

انتهای متن/*